Україна встановила антирекорд за кількістю здобутих олімпійських ліцензій в академічному веслуванні

Україна встановила антирекорд за кількістю здобутих олімпійських ліцензій в академічному веслуванні

Україна встановила антирекорд за кількістю здобутих олімпійських ліцензій в академічному веслуванні World Rowing

На Олімпіаді в Токіо Україна боротиметься лише в одній дисципліні.

Відбір на Олімпійські ігри-2020 в академічному веслуванні завершено. Кваліфікаційний період складався з трьох частин: чемпіонат світу-2019, континентальний відбірковий турнір та світовий турнір. На кожному з трьох етапів була розіграна певна кількість квот.

Усього було розподілено 130 олімпійських ліцензій (366 спортсменів їх отримали) у 14 дисциплінах академічного веслування - саме стільки комплектів буде розіграно в Токіо.

Суспільне - офіційний транслятор Олімпійських ігор-2020. Дивіться змагання в Токіо - з 23 липня по 8 серпня - наживо на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт!

Україна змогла вибороти лише одну олімпійську ліцензію на Ігри-2020! Сталося це на європейському відборі - перепустку виграв екіпаж чоловічої парної двійки (легкої ваги). На світовому відборі Україна була представлена у шести дисциплінах, боролася за шість ліцензій, але не змогла виграти жодноїПотрібно було потрапляти у топ-2 фіналу заїздів, але українці жодного разу не потрапили на подіум.

Відповідно, екіпаж у чоловічій парній двійці (ліцензію виграли Ігор Хмара та Станіслав Ковальов) буде єдиним представником України в Токіо в академічному веслуванні.

Уперше в історії Україна не змогла відібратися на Ігри в парних четвірках - це єдина дисципліна академічного веслування, де українці раніше вигравали медалі. І це той вид програми, де Україна незмінно (з 1996 по 2016 роки) була представлена і в чоловічих, і в жіночих змаганнях.

У порівнянні з Ріо-2016 Україна якраз і втратила обидві ліцензії в парних четвірках, натомість здобула в чоловічій парній двійці (легкої ваги).

А загалом одна ліцензія - олімпійський антирекорд України в академічному веслуванні. Ніколи раніше українська збірна не здобувала так мало ліцензій.

Як раніше Україна виступала в академічному веслуванні на Олімпіадах?

  • Атланта-1996: 5 ліцензій (19 спортсменів), 1 медаль ("срібло", жінки парна четвірка)
  • Сідней-2000: 4 ліцензій (12), 0 медалей
  • Афіни-2004: 3 ліцензії (10), 1 медаль ("бронза", чоловіки парна четвірка)
  • Пекін-2008: 3 ліцензії (10), 0 медалей
  • Лондон-2012: 5 ліцензій (21), 1 медаль ("золото", жінки парна четвірка)
  • Ріо-2016: 2 ліцензії (8), 0 медалей
  • Токіо-2020: 1 ліцензія (2), ? медалей

Що відомо про академічне веслування на Олімпіаді-2020

  • Розклад змагань у чоловічій парній двійці (легка ваги). Попередній раунд - 24 липня, повторні заїзди - 25 липня, півфінали - 27 липня, фінал - 29 липня. Це буде єдина дисципліна, де змагатимуться українці.
  • Ще чотири місця (по два в особистих змаганнях) будуть розподілені окремими запрошеннями Тристоронньої комісії.
  • Усього на Олімпіаді-2020 будуть розіграні 14 комплектів нагород в академічному веслуванні: по сім чоловічих та жіночих.
Читайте також: Україна встановила антирекорд за кількістю здобутих олімпійських ліцензій у боротьбі
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаЛіга чемпіонів