На Прикарпатті вперше в Україні створять Просторовий план розвитку веломережі

На Прикарпатті вперше в Україні створять Просторовий план розвитку веломережі

На Прикарпатті вперше в Україні створять Просторовий план розвитку веломережі

Просторовий план розвитку веломережі розроблять у межах транскордонного проєкту "Bike AcceNT: велосипедна доступність об’єднує території", який охоплює Івано-Франківську та Закарпатську області України, а також Кошицький та Пряшівський краї Словаччини.

Про це у студії Суспільного повідомив директор проєкту, голова ГО "Центр соціальних та ділових ініціатив" Іван Зінов’єв.

"Виникла ідея створити цілісний продукт, який дасть змогу посилити процеси сталої мобільності не тільки у Західних регіонах, а й поширити позитивний досвід. Адже Просторовий план розвитку велосипедної транспортної мережі стане першим документом такого (містобудівного) типу на рівні держави. Ми готові передати механізм його реалізації іншим регіонам", — каже Іван Зінов’єв.

29 січня ідею плану обговорили на першому засіданні робочої групи в ОДА. Сам же документ розроблятиме підрядник.

"Ми хочемо допомогти визначити на рівні області, де велосипедні доріжки будуть привабливими для туристів і місцевих жителів. Документ скерує місцеві органи влади, де потрібно створювати велосипедну інфраструктуру, а де – ні", – розповіла технічна експертка проєкту Ксенія Семенова.

Також у проєкті планують облаштувати місця відпочинку для велосипедистів, де мали б бути базові інструменти для ремонту транспорту. Загальний бюджет пілотного проєкту – 359 тис. євро. Його співфінансує Європейський Союз у рамках Програми транскордонного співробітництва Європейського Інструменту Сусідства Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020. Проєкт планують реалізувати у вересні 2021 року.

Авторка: Софія Шеметуха

На початок