Поросята-трансплантати та нові породи: 10 фактів про полтавський інститут свинарства

Поросята-трансплантати та нові породи: 10 фактів про полтавський інститут свинарства

Поросята-трансплантати та нові породи: 10 фактів про полтавський інститут свинарства kurkul.com

У Полтаві майже 100 років працює одна з головних наукових установ України, що досліджує та розвиває свинарство. Це Інститут свинарства і агропромислового виробництва Національної академії аграрних наук. За час існування закладу у ньому здійснювали відкриття та виводили нові породи тварин. До Дня науки в Україні, який відзначають 15 травня, Суспільне зібрало факти про установу.

1. Науковий заклад у Полтаві заснували у серпні 1930-го року.

2. У довоєнний період науковці розробляли основи зоотехніїЗоотехнія – наука про розведення, годування, догляд, утримання та використання сільськогосподарських тварин. щодо вдосконалення генотипів свиней. Селекційні роботи були вдалими, 1940-го зареєстрували нову породу – Миргородську.

Миргородська порода свинейkurkul.com

Миргородська порода свиней

3. 1944-го року заклад стали називати Полтавським науково-дослідним інститутом свинарства. Відтоді його фахівці координували всі наукові дослідження зі свинарства у Радянському Союзі.

4. 1950-го працівник закладу Олексій Квасницький уперше в світі одержав хірургічним способом поросят-трансплантатівТрансплантація ембріонів – це метод пересаджування ембріонів від високоцінних порід тварин менш цінним.. А згодом він впровадив технологію штучного осіменіння свиней (так званого «машинного» вирощування поросят).

Перші в світі поросята-трансплантати, яких одержав Олексій Квасницькийkampod.at.ua

Перші в світі поросята-трансплантати, яких одержав Олексій Квасницький

5. Ім’я Квасницького закладові присвоїли 2000-го року згідно з постановою Кабінету Міністрів.

6. У 1970-х науковці закладу вивели полтавський заводський тип м’ясних свиней (ПМ-1). Це перша сучасна м'ясна порода в Україні.

Поросята породи ПМ-1kurkul.com

Поросята породи ПМ-1

7. Науковці інституту вивели українську м’ясну породу (1993), червону білопоясну породу (2007) та три внутрішньопородні типи у великій білій породі свиней.

Поросята червоної білопоясної породиzakupka.com

Поросята червоної білопоясної породи

8. Інститут свинарства та агропромислового виробництва розташований на території історико-культурного заповідника «Поле Полтавської битви». А головний корпус, у якому і працює інститут, є пам’яткою архітектури місцевого значення. Її звели 1899-го як церковно-учительську школу.

9. До комплексу закладу входить ще одна історична пам’ятка ‒ будинок сільськогосподарської дослідної станції інституту. З 1884-го у ньому розташовувалася одна з найстаріших дослідницьких установ країни – Полтавське дослідне поле.

Будівля інституту свинарства у Полтавіsvinarstvo.com

Будівля інституту свинарства у Полтаві

10. Окрім наукових розробок та координації досліджень, які інститут влаштовує і зараз, науковці також консультують власників господарств щодо селекції поголів’я свиней, вдосконалення ферм, ветеринарії тощо.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди