Україна була близька до камбеку, але вдруге програла Швеції у відборі на Євро з волейболу CEV

Жовто-сині виграли першу партію, проте продовжити свій успіх після цього не змогли.

Друге коло відбору на чемпіонат Європи з волейболу для жіночої збірної України мало розпочатися матчем проти Швеції.

Після трьох турів Швеція та Україна очолювали турнірну таблицю, маючи дев'ять та шість очок відповідно. Водночас, шведки йшли лідерками - саме вони обіграли українок у матчі першого кола, не віддавши жодного сету.

Крім особистої зустрічі, Україна та Швеція здобули перемоги над Португалією. Ще три очки вони здобули через рішення Європейської федерації волейболу покарати Грузію трьома технічними поразками - матчі не були зіграні через спалах коронавірусу в команді.

Україні було важливо перемогти Швецією з рахунком 3:0 для того, щоб продовжити боротьбу за перше місце в групі. Проте українкам не лише не вдалося перемогти - вони вдруге програли Швеції.

Хоча першу партію українки у шведок виграли. Тривалий час перевага України над Швецією складала шість м'ячів, проте наприкінці сету її вдалося збільшити до десяти.

У другій партії шведки одразу ж захопили ініціативу. До середини сету перевага над українками складала вісім м'ячів. І хоча після цього Україна скоротила відстань до чотирьох голів, Швеція після тайм-ауту знову наростила перевагу та закінчила партію із різницею у сім м'ячів.

Третій сет між Україною та Швецією вийшов дуже напруженим. Шведки вийшли уперед на старті партії, проте українки потім відігралися і тривалий час ні одна зі збірних не мала перевагу над іншою більше, ніж у два м'ячі. Однак партія у підсумку залишилася за Швецією: за рахунку 23:23 суперниці України взяли два поспіль розіграші.

Визначити переможницю матчу мала п'ята партія. Четвертий сет залишився за українськими волейболістками - українки втримали перевагу у сім очок і намагалися вирвати перемогу у останньому сеті. Проте там перемогу здобули шведки.

Попри поразку, показники ефективності в атаці шведок та українок були майже рівними - 38% та 36% відповідно. Проте лідерка збірної Швеції Ізабель Гаак набрала майже вдвічі більше очок, аніж українка Надія Кодола - 37 проти 18.

• Відбір на Євро-2021 з волейболу серед жінок. Четвертий тур

Україна - Швеція 2:3 (25:15, 18:25, 23:25, 25:18, 11:15)

Турнірна таблиця групи B

1. Швеція - 11 очок (4 матчі), 12:3
  2. Україна - 7 (4), 8:7
  3. Португалія - 6 (4), 8:6
  4. Грузія - 0 (4), 0:12

• Попереду у України ще два матчі у відборі на Євро. 15 травня українки зіграють проти Португалії, а 16-го - проти Грузії.
  • Україні для виходу на Євро-2021 потрібно обов'язково перемагати Португалію.
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортУсик - ДжошуаФормула-1ХокейТрансляція ЧС з футзалу