Соняшник, кукурудза та соя: на Полтавщині завершують посівну кампанію

Соняшник, кукурудза та соя: на Полтавщині завершують посівну кампанію

Соняшник, кукурудза та соя: на Полтавщині завершують посівну кампанію Суспільне Полтава

На Полтавщині завершують посівну кампанію. Нині із майже півтора мільйона гектарів запланованих під ранні та пізні культури, засіяти лишилося третину. Посів ранніх завершили місяць тому, а щодо пізніх роботи ще тривають, каже директор обласного департаменту агропромислового розвитку Сергій Фролов. У господарствах лишилося посіяти кукурудзу та сою.

До двох сіялок працівники науково-виробничого господарства, що у селі Стасі Диканської громади, засипають насіння кукурудзи. Його в один такий контейнер вміщується до 20 кілограмів.

"Засипали насіння, підняли сіялку, увімкнули вал відбору, щоб крутило турбіну. Турбіна крутиться і крутить вакуум. Засмоктує повітрям насіння до диску, і диском висіває зерно", — каже тракторист Олександр Терпак.

Соняшник, кукурудза та соя: на Полтавщині завершують посівну кампаніюСуспільне Полтава

У господарствах лишилося посіяти кукурудзу та сою

"В одному мішку – 80 тисяч посівних одиниць. Якщо ми сіємо 72 тисячі, то приблизно трохи більше, ніж на гектар нам вистачає мішка. Для соняшника у мішку 150 тисяч насінин. Він на два гектари (розрахований – ред.)", — говорить директор науково-виробничого господарства Геннадій Головін.

Сіють кукурудзу на глибину до шести сантиметрів. Крім цих тракторів, на полі працює ще два. Вони культивують – готують землю перед посівом.

Площа цього поля 64 гектари. Воно одне з останніх у господарстві, яке цього року засіють. Загалом же лишилося обробити приблизно 170 гектарів землі. Сіяти пізні культури у цьому підприємстві почали із квітня, а кукурудзу – із травня.

Соняшник, кукурудза та соя: на Полтавщині завершують посівну кампаніюСуспільне Полтава

Сіяти пізні культури почали із квітня, а кукурудзу – із травня

"Волога була, а тепла нема. А це дуже теплолюбива культура і примхлива культура, яку треба сіяти в оптимальні строки. Настав час, коли у грунті відповідна температура, значить треба сіяти. Ми посіяли трохи раніше", — каже агроном Сергій Миколенко.

Завершити цьогорічний посів у господарстві планують приблизно за пів тижня.

"У нас господарство невеличке. В обробітку дві тисячі орної землі. 500–600 гектарів кукурудзи буде, в межах 350–400 гектарів соняшнику", — розповідає директор науково-виробничого господарства Геннадій Головін.

Соняшник, кукурудза та соя: на Полтавщині завершують посівну кампаніюСуспільне Полтава

Завершити цьогорічний посів у господарстві планують приблизно за пів тижня

Майже мільйон 200 тисяч гектарів землі в області підготували для пізніх культур. Понад половину з них мають засіяти кукурудзою, ще майже 400 тисяч гектарів соняшником, 120 тисяч гектарів соєю та ще 25 тисяч буряком. Нині обробили понад 75% площ.

"Посівна розпочалася на два тижні пізніше, ніж минулого року. По-перше, це пов’язано із температурним режимом. Якщо брати березень і квітень, то температура була нижча від на пів та понад один градус (від норми – ред.). Це досить великі коливання. Протягом 18 днів ми мали приморозки в різних регіонах області", — повідомляє директор обласного департаменту агропромислового розвитку Сергій Фролов.

Цього року засівні площі в області приблизно такі ж, які і торік. Завершити посівну кампанію планують за 10 днів.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди