Фестиваль-ретроспектива фільмів Леоніда Могилевського змінив дату проведення

Фестиваль-ретроспектива фільмів Леоніда Могилевського змінив дату проведення

Фестиваль-ретроспектива фільмів Леоніда Могилевського змінив дату проведення

Фестиваль "Моґі Fest" це перша масштабна ретроспектива українського режисера Леоніда Могилевського, який надихає сучасних режисерів на кшталт Квентіна Тарантіно. Сьогодні організатори назвали нову дату проведення. Подія відбудеться з 9 по 17 червня у Довженко-Центрі.

Леонід Могилевський (1899-1976) – режисер, родом з Одеси. На початку своєї кінокар’єри очолював відділ кінохроніки ВУФКУ (Всеукраїнське фотокіноуправління, 1922-1930), був колегою по цеху Дзиґи Вертова та Михаїла Кауфмана. Разом із Олександром Довженком ініціював створення першої кінотеки українських фільмів.

У 1929 році Могилевський емігрував до Франції та взяв ім’я Леонід Моґі (Léonide Moguy), під яким створював фільми у Франції, Італії та США. Серед найвідоміших стрічок Моґі – "Вірсавія" (1947), яку номінували на Велику міжнародну премію Венеційського кінофестивалю, та "Завтра – надто пізно" (1950), визнану найкращим італійським фільмом року.

Перша в Україні масштабна ретроспектива Леоніда Могилевського мала відбутися ще у квітні, під час "Французької весни", проте, у зв'язку з карантинними обмеженнями, фестиваль довелося перенести.

Програма МОҐІ FEST:

  • 9 червня, середа – "Документи епохи" (1928) з живим виступом
  • 10 червня, четвер –  "В’язниця без ґрат" (Prison sans barreaux, 1938)
  • 11 червня, п’ятниця – "Дезертир" (Le Déserteur, 1939)
  • 12 червня, субота – "Париж у сутінках" (Paris After Dark, 1943)
  • 15 червня, вівторок – "Аравійська пригода" (Action in Arabia, 1944)
  • 16 червня, середа – "Завтра вже запізно" (Domani è troppo tardi, 1950)
  • 17 червня, четвер – "Подаруй мені шанс" (Donnez-moi ma chance, 1957)
Фестиваль-ретроспектива фільмів Леоніда Могилевського змінив дату проведення

Action in Arabia, 1944

Фестиваль відбудеться за підтримки Французького інституту в Україні при посольстві Франції в Україні та Італійського інституту культури в Україн

Усі покази відбудуться на СЦЕНІ 6 Довженко-Центру. Для бронювання квитків необхідно заповнити коротку форму.

Що відомо

У сучасній попкультурі ім’я Леоніда Моґі засяяло новими фарбами завдяки Квентіну Тарантіно. Фільми Моґі – "Париж у сутінках" (1943) та "Аравійську пригоду" (1944) – Тарантіно згадує серед стрічок, які надихали його на створення "Безславних виродків" (2009). А в фільмі "Джанґо вільний" (2012) навіть є персонаж, названий на честь Леоніда Могилевського – Леонід Моґі.

Кадр з фільму "Париж у сутінках"

Кадр з фільму "Париж у сутінках"

У 2020 році велика ретроспектива Леоніда Могилевського пройшла у Французькій сінематеці. Цього року ретроспектива Моґі вперше відбудеться на батьківщині режисера.

Окреме місце в програмі посідає "Документи епохи" – найбільш відомий монтажний фільм ВУФКУ, створений на основі хроніки 1917–1922 років. У фільми присутні унікальні та єдина збережена кінозйомка Володимира Винниченка та Симона Петлюри.   На "Моґі Fest" його покажуть в форматі кіноконцерту у музичному супроводі наживо від тріо "Сон сови".

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше