АПЛ розкритикували через новий телеконтракт на 5 млрд євро. Що сталося

АПЛ розкритикували через новий телеконтракт на 5 млрд євро. Що сталося

АПЛ розкритикували через новий телеконтракт на 5 млрд євро. Що сталося AP

Керівництво нижчого дивізіону Англії вважає, що новий контракт є "загрозою" для функціонування інших клубів.

Англійська Прем'єр-ліга посеред тижня підписала новий контракт на показ матчів чемпіонату до 2025 року. Його особливістю стало те, що керівництво АПЛ не виставляло на тендер права на показ поєдинків, а просто перепідписало контракти з платформами Sky, BT та Amazon.

Згідно нової угоди, яку підписала АПЛ, вона отримає від бродкастерів 5 млрд фунтів. І майже вся частина доходів буде розподілена між клубами Прем'єр-ліги.

Англійська футбольна ліга (АФЛ), яка організовує змагання для клубів другого-четвертого дивізіонів, розкритикувала АПЛ за підписаний контракт. І вважає дії Прем'єр-ліги загрозою для усього англійського футболу.

Що сталося?

За вимогами законодавства, Прем'єр-ліга мала провести публічний тендер щодо придбання прав на показ матчів. У Великій Британії діє закон щодо конкуренції, і АПЛ не мала права самостійно "закривати" потенційних учасників тендеру від участі в ньому.

Попри це, уряд Великої Британії дозволив АПЛ провести "закритий тендер" в умовах пандемії коронавірусу. Однак за умови допомоги клубам нижчих дивізіонів - частину доходів від телевізійних прав вони мали перенаправити Англійській футбольній лізі.

У підсумку АПЛ вирішила перенаправити 100 млн фунтів із отриманої суми згідно нового телевізійного контракту нижчим дивізіонам. Але керівництво АФЛ вважає, що цього недостатньо.

Яку позицію має АФЛ?

В Англійській футбольній лізі упевнені, що нова угода АПЛ із бродкастерами загрожує функціонуванню нижчих дивізіонів. Керівництво ліги наголошує, що навіть перенаправлення частини медіа доходів не вплине глобально на футбольну піраміду в Англії.

"Чинна угода щодо медіаправ зберігає статус-кво незбалансованої, нестійкої та несправедливої моделі фінансового розподілу в англійському футболі, яка продовжує викликати серйозні фінансові проблеми у всій футбольній піраміді. Хоча ми визнаємо спроби уряду підвищити рівень солідарності з клубами першої та другої ліги - терміново необхідне фундаментальне переналаштування фінансової моделі гри".

Крім цього, в АФЛ вважають несправедливою модель, за якої клуби, які вилітають з АПЛ, отримають частину доходів від Прем'єр-ліги. Таким чином, на думку керівників футбольної ліги, вони мають більші можливості у нижчому дивізіоні, аніж решта команд.

"На наш погляд, "парашутні" виплати не є формою солідарних платежів і замість цього є нагородою за виліт, спотворюючи конкуренцію. Це слід зупинити, а заощаджені гроші - реінвестувати на користь 72 учасників".

АПЛ є найбагатшою футбольною лігою світу. Найближчим переслідувачем є німецька Бундесліга - вона заробить за новою угодоюПідписана у 2020 році 4.4 мільярди євро за три сезони.

Що відомо

  • У 2019 році до пандемії коронавірусу три найгірші клуби АПЛ отримували 93-99 млн фунтів доходів від телевізійних прав.
  • Доходи від телевізійних прав в англійській Прем'єр-лізі розподіляються за трьома критеріями: по 79 млн фунтів отримали всі 20 клубів, решта доходів залежала від того, скільки матчів команд були трансльовані на телебаченні, а також яке місце команда посіла в АПЛ.
  • У складі англійської футбольної ліги 72 клуби - по 24 виступають у кожному із дивізіонів.
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортУсик - ДжошуаФормула-1ХокейЛегка атлетика