Портрет коханої Пікассо продали на аукціоні більш ніж за $103 млн

Портрет коханої Пікассо продали на аукціоні більш ніж за $103 млн

Портрет коханої Пікассо продали на аукціоні більш ніж за $103 млн

Робота Пабло Пікассо "Жінка, що сидить біля вікна" ("Марія-Тереза") продана з аукціону в Нью-Йорку за $103,41 млн – повідомляється у Twitter-акаунті аукціонного дому Christie's.

На картині зображена Марія-Тереза Вальтер, кохана Пабло Пікассо та одна з найвідоміших муз в історії сучасного мистецтва. Портрет виконаний на полотні маслом, його розмір становить 146х114 см, рік створення роботи – 1932-й.

Картину продали за 19 хвилин. Її фінальна ціна склала $90 млн, але з урахуванням комісії новий покупець заплатить за неї $103,4 млн. До початку торгів експерти оцінили її в $55 млн.

Картина – одна із серії портретів Марії-Терези. Вони традиційно йдуть з аукціонів серед лідерів у ціні. Зокрема інший портрет музи Пікассо став найдорожчою картиною світу 11 років тому.

Востаннє "Жінку, яка сидить біля вікна" виставляли на аукціон у 2013 році. Тоді вона була продана за $44,8 млн анонімному покупцеві.

Нагадаємо, що раніше китайський інвестор і гендиректор блокчейн-платформи TRON Джастін Сан придбав на аукціоні Christie's, де були виставлені твори мистецтва XX століття, картину Пабло Пікассо 1932 року "Оголена, що лежить в кольє" (Femme nue couchée au collier) за $20 млн і планує перетворити її в NFT.

Читайте також

Божевільні життя і смерть Сальвадора Далі, одного з найхимерніших художників XX століття

Травневі аукціони Christie's і Sotheby's вийшли на доковідні часи

Вперше за півтора року календар подій двох найбільших аукціонів почав працювати так, як у доковідні часи, пише Bloomberg. До такого висновку видання прийшло, проаналізувавши травневий графік розпродажів Christie's і Sotheby's. Торги розпочнуться 11 травня і закінчаться 14 травня.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше