Збірна України з волейболу: що потрібно зробити для виходу на Євро-2021 серед жінок

Збірна України з волейболу: що потрібно зробити для виходу на Євро-2021 серед жінок

Збірна України з волейболу: що потрібно зробити для виходу на Євро-2021 серед жінок CEV

Вирішальні три тури попереду.

Жіноча збірна України з волейболу продовжує боротьбу за вихід до фінальної частини чемпіонату Європи-2021. Після трьох стартових турів українки займають друге місце у своїй групі - 2 перемоги та 1 поразка (6 очок).

Попереду - ще три ігрові тури (друге коло змагань), які відбудуться в Грузії. Саме в цих матчах визначаться збірні, що вийдуть на Євро-2021. За регламентом змагань з кожної групи до фінальної частини виходять по дві найкращі команди. Тож Україні для виходу потрібно втримати друге місце чи фінішувати першою.

Турнірна таблиця після трьох турів

  1. Швеція - 3 перемоги, 9 очок (різниця сетів - 9:1)
  2. Україна - 2 перемоги, 6 очок (6:4)
  3. Португалія - 1 перемога, 3 очки (5:6)
  4. Грузія - 0 перемог, 0 очок (0:9)

Грузія не грала у першому колі змагань через спалах коронавірусу в збірній - їй зарахували три технічні поразки. Теоретичні шанси на вихід до фінальної частини грузинки ще зберігають, але їм потрібно розраховувати не тільки на себе, але й на збіг обставин у всіх інших матчах.

На відміну від більшості видів спорту, у волейболі перший пункт для визначень місць у таблиці не набрані очки, а кількість перемог. У разі рівності - набрані очки, далі % виграних сетів, а тоді - очок.

Сценарії, які точно виведуть Україну на Євро-2021

  • перемога у всіх трьох матчах

Гарантоване перше або друге місце.

  • дві перемоги - включно з виграшем у Португалії

Такий сценарій дозволить Україні гарантувати собі друге місце у групі з чотирма перемогами. Португалія, відповідно, виграє не більше трьох матчів (навіть якщо обіграє Швецію), а цього буде недостатньо для боротьби за другу позицію.

Усі інші сценарії - не гарантують Україні виходу на Євро-2021, потрібно буде рахувати показники з суперниками. Навіть якщо допустити перемогу України над Грузією та Швецією, але поразку від Португалії - цього теж може бути недостатньо.

Відповідно, основне завдання України - перемогти Португалію в очному матчі. І здобути ще одну перемогу в інших двох матчах: проти Грузії чи Швеції.

Календар матчів у відборі до Євро-2021 з волейболу серед жінок

  • П'ятниця, 14 травня (четвертий тур). 14:30 - Грузія - Португалія, 17:30 - Україна - Швеція
  • Субота, 15 травня (п'ятий тур). 14:30 - Україна - Португалія, 17:30 - Грузія - Швеція
  • Неділя, 16 травня (шостий тур). 14:30 - Україна - Грузія, 17:30 - Швеція - Португалія
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортУсик - ДжошуаФормула-1ХокейТрансляція ЧС з футзалу