У Тернопільському національному педагогічному університеті ім. В. Гнатюка діє геологічний музей. Тут зібрали 1200 експонатів, які розкривають історію формування складу та структури матеріалів, які віднайшли на території області.
"Геологічний музей Тернопільського національного педагогічного універсистету заснований у 1991 році. Його засновником був Йосип Михайлович Свинко, який почав збирати свою колекцію гелогічну ще з 60-х років минулого століття", – розповіла Леся Заставецька, завідувачка кафедри ТНПУ Леся Заставецька.

Колекція науковця – 1200 екпонатів.
"Є вітрина кристалографії, вона представляє нам форми знаходження мінералів в природі. Дуже цікава гірська порода – це гіпс. Ми експонуємо кристали гіпсу", – каже кандидат географічних наук ТНПУ Богдан Гавришок.

Також у музеї представлене напівдорогоцінне каміння. Із нього виготовляють
прикраси та біжутерію.
"Маємо моріони, агати. Агати – це, в принципі, найцінніше, що є в музеї. Тут є відшліфовані зразки яшми, яка також використовується в ювелірній справі. Є бурштин".

У відділі палеонтології – зразки закам’янілих рештків тварин.
"На території Тернопільської області не було льодовика. Паслися мамонти – здоровенні тварини, в яких були величезні бивні і зуби", – розповів Богдан Гавришок.

Тернополянка Дарія Наконечна подарувала музею колекцію мушель.
"Завдяки їй ми отримали унікальну колекцію і класифікували, яка містить більше 500 різних мушель, а також таких коралів, які представляють тропічні моря світу", – каже Леся Заставецька.

Загалом геологічний музей Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка має 7 відділів.
Читати також
- У музеї на Тернопільщині експонують стародавню скриню.
- У 89 років щодня ходить на роботу. Ігор Олещук. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ