Україна здобула десяту олімпійську ліцензію в Токіо у веслуванні на байдарках та каное

Україна здобула десяту олімпійську ліцензію в Токіо у веслуванні на байдарках та каное

Україна здобула десяту олімпійську ліцензію в Токіо у веслуванні на байдарках та каное Reuters

Павло Алтухов став переможцем фінального запливу у каное-одиночці.

Збірна України з веслування на байдарках та каное здобула першу ліцензію на Олімпійські Ігри на європейському відборі, що триває в угорському Сегеді.

У фінал турніру відібралися три представника України. Людмила Бабак (каное-одиночка, 200 метрів) та Павло Алтухов (каное-одиночка, 1000 метрів) мали виступити у ранковій сесії, у той час, як Олег Кухарик (байдарка-одиночка, 200 метрів) вийшов у фінал вечірньої.

Читайте також: Хто представить Україну на Олімпіаді-2020 та хто боротиметься за додаткові ліцензії у веслуванні

За регламентом відбору олімпійські ліцензії могли отримати спортсмени, які здобули перемогу у фінальному запливі у каное, у байдарках - два найкращих спортсмени. Водночас, Україна змагалася лише у тих дисциплінах, де ще не гарантувала собі олімпійську ліцензію.

Суспільне - офіційний транслятор Олімпійських ігор-2020. Дивіться змагання в Токіо - з 23 липня по 8 серпня - наживо на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт!

Бабак у першому фіналі для України не виборола ліцензію, посівши п'яте місце. А ось Алтухов виграв свій заплив на 1000 метрів та здобув для України ще одну перепустку на Олімпійські Ігри.

У фінальному запливі Алтухов упродовж усього запливу йшов лідером. У підсумку він випередив представника Румунії Константіна Дибу на 2.5 секунди.

Каное-одиночки, 1000 метрів (чоловіки). Фінал

  1. Павло Алтухов (Україна) - 4:03.00 хвилини
  2. Константін Диба (Румунія) - 4:05.50
  3. Карло Таччіні (Італія) - 4:05.60

Таким чином, Алтухов може вдруге взяти участь на Олімпійських Іграх. У 2016 році він змагався у Ріо-де-Жанейро саме у каное-одиночці, де фінішував на четверте місце.

Важливо. Ліцензія, яку здобув Алтухов - командна, а не іменна. Для того, щоб відправитися на Олімпіаду-2020, він має здобути перемогу у чемпіонаті України, який відбудеться з 25 по 29 травня.

Які в України є ліцензії на Олімпіаду-2020 у веслуванні на байдарках та каное

  • Жінки-байдарка: K2-500, K4-500
  • Жінки-каное: C2-500
  • Чоловіки-каное: К1-1000, C1-1000, C2-1000
  • Жінки-байдарка (слалом): одна квота

Сумарно в України десять кваліфікованих місць для атлетів, які здобули право на виступи на Олімпіаді.

Що далі

  • Світовий відбір (Барнаул, Росія): 20-21 травня
  • Особистий чемпіонат України (Дніпро): 25-29 травня
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаЛіга чемпіонів