Постковідний синдром: у Полтаві реабілітують тих, хто одужав після коронавірусу

Постковідний синдром: у Полтаві реабілітують тих, хто одужав після коронавірусу

Постковідний синдром: у Полтаві реабілітують тих, хто одужав після коронавірусу Суспільне Полтава

Близько 20% жителів Полтавщини, які хворіли на COVID-19, мають ускладнення після одужання. Це тому, що вірус шкодить одразу кільком системам організму, каже полтавська неврологиня Катерина Таряник. Деяким пацієнтам лікарі призначають спеціальну реабілітацію – дихальну гімнастику, фізичні вправи та аромотерапію.

Кушетка, електрокардіограф та інгалятори. У такому кабінеті у приватній полтавській клініці приймають пацієнтів, які перехворіли на COVID-19, але досі погано почуваються.

"Бувають різні пацієнти, з різними ураженнями органів після COVID. Не тільки пульмонологічні, але й супутні хвороби загострюються дуже часто", говорить сімейна лікарка Світлана Касинець.

Постковідний синдром: у Полтаві реабілітують тих, хто одужав після коронавірусуСуспільне Полтава

Деяким пацієнтам лікарі призначають спеціальну реабілітацію

"Ми стикаємося з такою проблемою, як постковідний синдром. І цей термін, і навіть діагноз все частіше застосовується лікарями різних спеціальностей", – каже нервологиня Катерина Таряник.

Для таких пацієнтів лікарі можуть розробляти індивідуальні плани відновлення організму, каже сімейна лікарка. Реабілітують як медикаментами, так і фізичними навантаженнями.

"Оцінюється стан пацієнта, знову ж таки, вимірюється сатурація, вимірюється життєва ємкість легень, і після того комплекс дихальної гімнастики розширюється. Комплекс вправ на суглоби, комплекс вправ для кишкового тракту та інші. Залежить від того, що в пацієнта страждає", – повідомляє сімейна лікарка Світлана Касинець.

Постковідний синдром: у Полтаві реабілітують тих, хто одужав після коронавірусуСуспільне Полтава

Реабілітують як медикаментами, так і фізичними навантаженнями

Постковідний синдром відчула на собі і Євгенія Марковець. Перехворіла полтавка два місяці тому.А після одужання, каже, з’явилася слабкість та порушення сну.

"Я займаюся спортом, правильно харчуюся, мені здавалося, що мене це 100%, ну може не 100, а 90% обійде стороною. Я лягала спати, все нормально, але в якийсь момент, коли я ніби падаю в сон, я кидалася дуже сильно. І знаєте, якийсь тремор з середини. Через це я не висиплялась, постійно була втома", – розповідає полтавка Євгенія Марковець.

По допомогу, каже Євгенія, звернулася невропатолога. Нині почувається краще, займається спортом та допомагає іншим долати наслідки хвороби.

Постковідний синдром: у Полтаві реабілітують тих, хто одужав після коронавірусуСуспільне Полтава

У Полтаві реабілітують тих, хто одужав після коронавірусу

"Відновлення далося дуже складно. Не повинно бути ніяких суперскладних навантажень. Бо особливо це впливає на серцево-судинну систему", – додає полтавка Євгенія Марковець.

Схожі стани має кожен п’ятий, хто перехворів на COVID-19, тобто близько 20% пацієнтів, каже неврологиня Катерина Таряник.

Постковідний синдром: у Полтаві реабілітують тих, хто одужав після коронавірусуСуспільне Полтава

Тривати постковідна реабілітація може від тижня і до кількох місяців.

"Починаємо, перш за все, із психологічної підтримки. Рекомендуємо більше бути на свіжому повітрі, робити дихальну гімнастику, обґрунтовуючи це все тим, що дійсно після перенесеної інфекції були проблеми із недостатністю кровообігу в головному мозку, була гіпоксія мозкова. Таким пацієнтам рекомендується і електросон, і аромотерапія", – каже нервологиня Катерина Таряник.

За словами лікарки, тривати постковідна реабілітація може від тижня і до кількох місяців.

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди