Херсонські школи з початку року залишилися без медсестер

Херсонські школи з початку року залишилися без медсестер

Херсонські школи з початку року залишилися без медсестер UA: Херсон

Шкільні медсестри будуть зараховані до штату працівників навчальних закладів. Про це кореспондентам Суспільного розказала заступниця начальника Херсонського міського управління освіти Олена Кулик.

У січні в результаті медреформи навчальні заклади Херсона залишились без медсестер. Ольга Акуліна - мати школяра та вчителька навчально-виховного комплексу №56. Медичний працівник у школі необхідний, говорить жінка:

"Я думаю, що медична служба просто необхідна в школі. Було дуже зручно, коли ця служба була. У нас був свій фельдшер, тобто, завжди можна було і звернутися. Вчителі неодноразово зверталися, якщо було необхідно, ну і діти, звичайно".

За відсутності медичної сестри, розказує Ольга Акуліна, проблеми з поганим самопочуттям учнів вирішували вчителі:

"У будь-якому разі, якщо необхідна невідкладна медична допомога, потрібно викликати "швидку", ставити до відома батьків".

Старшокласниця Анна Москалик говорить, що неодноразово зверталася до медсестри:

"У мене декілька разів боліла голова, тому я зверталася до нашої шкільної медсестри. Я вважаю, що в школах, особливо в гімназіях, потрібні медсестри - може дитина зламати руку або ще щось з нею може статися. Я вважаю, що медсестра повинна бути в школах".

Олена Басай - сестра школяра:

"У мене в родині є школяр, брат мій, і мама працює вчителькою у школі. Про цю проблему я знаю. Чи не кожного дня випадки якісь бувають, і, мені здається, кваліфіковану медичну допомогу може надати тільки медсестра. Я вважаю, що цим не повинні займатися вчителі, і вони не допоможуть дитині так, як медсестра. Зараз у нас вчителі ходять на курси першої медичної допомоги, але я вважаю, що цього не достатньо".

У родині Вікторії Вишняк також є учениця. Вона ходить до школи №36:

"Бувають такі ситуації, коли упав, розбив ніс, руку. У мене самої була така ситуація, коли з моєї вини зламали руку хлопцю. І, звичайно, медсестра має надати першу медичну допомогу. Це має робити кваліфікований фахівець, а не вчитель".

У школі №44 медпункт зачинений. Як виходитимуть із ситуації, розповідає директор Олександр Перегняк:

"На сьогодні медсестра у нас перебуває на стадії оформлення на роботу, тому що на 1 січня 2020-го року нам відмовили поліклініки в обслуговуванні наших дітей і забезпеченні медичної сестри в школі. На останній сесії міської ради виділили кошти на заробітну плату медсестер у школах міста і тому в штатний розклад введено ставку медсестри. Ми перебуваємо на стадії оформлення жінки на роботу. Це наша мати учнів, які навчаються в нашій школі. Вона буде обслуговувати 850 дітей, які є в нас у школі".

Яка загальна ситуація в Херсоні зі шкільними медсестрами, розповідає заступниця начальника міського управління освіти Олена Кулик:

"Якщо до цього часу медичні сестри, які обслуговували, були у штаті медичних закладів, то з 1-го січня медичні заклади не мали вже такої можливості, Тому було ухвалено рішення, що видатки на утримання медичних сестер управління охорони здоров’я будуть переведені на управління освіти. З прийняттям бюджету ми ці кошти отримали. І наразі у штатні розклади шкіл міста вводяться посади медсестер. Це також передбачено типовими штатними нормативами для закладів середньої освіти. Відповідно до кількості учнів вводиться чи ставка, чи півставки".

Олена Протопопова, Аліна Олефір, Володимир Чепинога.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди