"Аякс" "знищив" трофей, який здобув за перемогу у чемпіонаті Нідерландів. Навіщо клуб це зробив

"Аякс" "знищив" трофей, який здобув за перемогу у чемпіонаті Нідерландів. Навіщо клуб це зробив

"Аякс" "знищив" трофей, який здобув за перемогу у чемпіонаті Нідерландів. Навіщо клуб це зробив Imago

Клуб вирішив "роздати" частинки трофею своїм уболівальникам.

Чемпіон Нідерландів "Аякс", який завоював звання за чотири тури до кінця чемпіонату, "позбавився" трофею, який здобув за перемогу у турнірі. Про це повідомляє сайт клубу.

За перемогу у нідерландській Ередивізії чемпіон отримує трофей, який має вигляд срібної салатниці. Для "Аякса" перемога у чемпіонаті Нідерландів стала 35-ю в історії існування клубу.

Після отримання трофею клуб вирішив розплавити його і роздати частинки своїм уболівальникам. Таким чином "Аякс" вирішив "подякувати" своїм уболівальникам за підтримку.

Як у клубі пояснили свій вчинок?

Керівники "Аякса" звернули увагу на те, що майже увесь сезон (30 із 34 матчів) команда грала без підтримки глядачів. Домашні поєдинки "Аякса" могли відвідати 42 тисяч уболівальників, але через пандемію коронавірусу вони не змогли бути присутніми на трибунах.

У якості подарунку "Аякс" роздасть частинки трофею власникам абонементів. Після того, як трофей розплавили, з нього зробили зірочки, вагою у 3.45 грами. При чому 0.06 грамів у сувенірі - це саме розплавлений метал чемпіонської салатниці.

"Цього сезону ми в основному грали без наших уболівальників. Точніше, без глядачів на трибунах. Незважаючи на це, ми відчували їхню підтримку щотижня: на стадіоні, у соціальних мережах. У минулому, коли ми говорили, що "цей трофей для вас" - ми мали на увазі те, що робимо це для уболівальників. Проте зараз, розділяючи трофей поміж фанами - ми доводимо, що дійсно маємо це на увазі", - повідомив генеральний директор клубу Едвін ван дер Сар.

Попри те, що "справжній" трофей розплавили, "Аякс" матиме салатницю за перемогу у сезоні 2020/21 у своїй колекції. Футбольна асоціація Нідерландів подарувала амстердамцям копію трофею, який зберігатиметься у клубному музеї.

Що відомо

  • Для "Аякса" перемога у чемпіонаті стала другою поспіль. Перед цим нідерландці виграли у турнірі у сезоні 2018/19.
  • Крім перемоги у чемпіонаті, "Аякс" також здобув перемогу у Кубку Нідерландів.
  • У сезоні 2019/20 чемпіонат Нідерландів був скасований. На момент зупинки "Аякс" та АЗ йшли лідерами національної першості після 26 турів, маючи 56 очок. Проте перепустку у групову стадію Ліги чемпіонів, яку виділяють переможцеві турніру, отримали саме амстердамці.
  • "Аякс" до кінця сезону 2020/21 має зіграти ще два матчі у чемпіонаті - проти "Венло" та "Вітесса" 13 та 16 травня.
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортУсик - ДжошуаФормула-1ХокейЛегка атлетика