Спеціальна комісія, що перевіряє Запорізьку інфекційну лікарню, винесе рішення до кінця травня

Спеціальна комісія, що перевіряє Запорізьку інфекційну лікарню, винесе рішення до кінця травня

Спеціальна комісія, що перевіряє Запорізьку інфекційну лікарню, винесе рішення до кінця травня
Суспільне Запоріжжя

За попередніми результатами спеціальної комісії, що перевіряє діяльність Запорізької обласної інфекційної лікарні, депутати обласної ради з'ясували, що вся відповідальність за лікарню була перекладена на завгоспа.

Про це в етері програми "Сьогодні Головне" 11 травня розповіла депутатка обласної ради Ірина Лех, яка увійшла до складу спеціальної комісії.

Рішення щодо створення службової комісії та проведення розслідування обставин пожежі в обласній інфекційній лікарні, що сталася 3 лютого 2021 року, ухвалили під час сесії облради 18 березня. Тоді ж, під час сесії, від посади відсторонили директора Володимира Шинкаренка.

Спеціальна комісія, що перевіряє Запорізьку інфекційну лікарню, винесе рішення до кінця травня
Володимир Шинкаренко під час сесії Запорізької обласної ради 18 березня. Суспільне Запоріжжя

Наразі вже відбулося кілька засідань цієї комісії, до складу якої увійшли депутати з різних фракцій. Останнє відбулося 20 квітня. Ірина Лех нагадала, що наразі триває досудове розслідування обставин пожежі. Правоохоронцями була вручена підозра завгоспу інфекційної лікарні.

"Наше ж завдання – воно дещо ширше, ніж розслідування самої пожежі. Оскільки лікарня перебуває на балансі облради, ми повинні зрозуміти, чи достатньо зробило керівництво лікарні, що не допустити цієї пожежі. Та чи варто залишати на місці нинішнього керівника, або ж можливо треба щось змінити в цій лікарні."

З'ясувалися факти, які шокували

За словами депутатки, коли комісія провела друге засідання, то з'ясувалися факти, які їх шокували. "Це факти про рівень заробітної платні керівного складу інфекційної лікарні. До прикладу заробітна плата заступників керівника (відділ кадрів, головний бухгалтер) була на рівні 70-80 тисяч гривень на місяць. Коли ми почали з'ясовувати, за що саме була така зарплата, нам не змогли пояснити."

Також члени комісії дізнались, що заробітна плата директора лікарні складала 150 тисяч гривень на місяць (з надбавками та преміями за "напружену та інтенсивну роботу"). Тим часом медсестри приймального відділення, як каже Ірина Лех, не отримували премій, зокрема "ковідних" надбавок.

Спеціальна комісія, що перевіряє Запорізьку інфекційну лікарню, винесе рішення до кінця травня
Суспільне Запоріжжя

Депутатка розповідає, що коли оприлюднила проміжні результати засідання на своїй сторінці в Facebook, їй почали писати співробітники інфекційної лікарні. Вони повідомили: окрім того, що не отримували надбавки та премії, їм також заборгували виплату лікарняних від 6 до 10 місяців.

Ці факти, як пояснила Ірина Лех, будуть перевірятися на наступному засіданні комісії, що планується цими днями.

Відповідальність за лікарню директор переклав на завгоспа

"Що іще нас здивувало – це що відповідальність директор переклав на завгоспа, пенсіонера та людину з інвалідністю. Багато співробітників лікарні розповіли, що його навіть не бачили. Але він (завгосп – ред.) ніс відповідальність за пожежну безпеку, за безпеку праці, за будь-яке будівництво на території лікарні та навіть за кисень в апаратах. Хоча законом чітко визначено, що відповідальність за все перераховане несе безпосередньо керівник", – зазначила Ірина Лех та додала, що заступниця директора з правових питань лікарні не змогла прокоментувати, як міг бути виданий такий наказ.

Нагадаємо, Сам Ігор Носов стверджував, що не має ніякого відношення до обслуговування медичного обладнання, яке вибухнуло вночі 3 лютого поточного року.

Читайте також: Завгосп Запорізької інфекційної лікарні поновлений на посаді та виконує свої обов'язки

Про строки службового розслідування

Щодо строків службового розслідування депутатка повідомила, що завершити його та винести рішення планують до кінця травня:

"Для себе ми планували, що завершимо до кінця травня перевірку. Скоріше за все це так і буде. Єдине питання, чи зможемо ми винести рішення (яким би воно не було) на сесію. Тому що в будь-якому випадку для цього буде потрібен директор, який поки що перебуває на лікарняному."

Рішення, яке прийме комісія, матиме рекомендаційний характер. Остаточне рішення щодо подовження або розірвання контракту із Володимиром Шинкаренком за депутатами облради. Орієнтовно наступна сесія обласної ради відбудеться наприкінці травня.

Раніше голова Запорізької обласної ради Олена Жук на пресконференції 21 квітня, присвяченій введенню в експлуатацію нової кисневої станції у Запорізькій обласній інфекційній лікарні повідомила, що службове розслідування обставин пожежі в Запорізькій обласній інфекційній лікарні майже завершене. "Це службове розслідування майже завершене. Упродовж тижня, максимум до 10-ти днів, вже будуть висновки", — сказала голова облради.

Що відомо

  • 3 лютого о 23.00 на першому поверсі в одній з палат реанімації Запорізької обласної інфекційної лікарні сталося займання. Під час ліквідації було врятовано 8 людей, але знайдено 4 тіла загиблих, серед них лікарка 1994-го року народження та троє хворих, які перебували на штучній вентиляції легень.
  • ГУ Нацполіції у Запорізькій області розпочало слідчі дії у зв'язку із пожежею в обласній інфекційній лікарні. Відповідального за техногенний та протипожежний стан лікарні затримали. Слідство розглядає кілька версій причини пожежі, серед яких можливі порушення пожежної безпеки, техніки безпеки під час роботи з обладнанням, а також несправність медичного обладнання.

Вибір редакції

На початок