Ягупова виграла чемпіонат Туреччини з "Фенербахче" без поразок. Це шосте чемпіонство у її кар'єрі Euroleague Women

І перше у Туреччині.

Лідерка збірної України з баскетболу Аліна Ягупова стала чемпіонкою Туреччини. У складі "Фенербахче" вона виграла фінальну серію у "Галатасарая" - 3:0.

У заключному поєдинку фінальної серії "Фенербахче" здолав "Галатасарай" з рахунком 71:56. Українська баскетболістка зіграла у матчі 37 хвилин, набравши 18 очок, а також 5 підбирань, 7 асистів та 2 перехоплення.

Для Ягупової чемпіонство у складі "Фенербахче" стало шостим у кар'єрі. До цього вона двічі ставала чемпіонкою в Україні та Казахстані та ще одного разу - у Франції у 2017 році.

Аліна ЯгуповаFenerbahce

Всі чемпіонства Ягупової у кар'єрі

• Україна: 2010 ("Дніпро"), 2014 ("Єлисавет-Баскет")
  • Казахстан: 2015 ("Тигри Астани"), 2016 ("Окжетпес")
  • Франція: 2017 ("Лілль")
  • Туреччина: 2021 ("Фенербахче")

Ягупова виступає за "Фенербахче" з грудня 2020-го. Вона повернулася до команди у якості орендованої гравчині з турецької "Чукурови".

Перед тим, як стати чемпіонкою Туреччини, Ягупова також удруге поспіль була визнана найкращою баскетболісткою Євроліги. "Фенербахче", щоправда, перемогти у турнірі не зміг, програвши у півфіналі російському УГМК.

Як "Фенербахче" зіграв у плей-оф чемпіонату Туреччини?

Ягупова та "Фенербахче" закінчили виступи у регулярному чемпіонаті на першому місці, не програвши жодного із 26 матчів. Проте для того, щоб стати чемпіонами, повинні були стати найкращими у плей-оф.

У плей-оф турецької Суперліги вийшли вісім найкращих команд за підсумками регулярного чемпіонату. Там "Фенербахче" Ягупової також не зазнав жодної поразки, вигравши всі вісім матчів. У тому числі і фінальну серію проти "Галатасарая".

• Чвертьфінал: "Хатай" - 2:0 (85:64, 91:70)
  • Півфінал: "Чанкая" - 3:0 (86:61, 83:61, 60:46)
  • Фінал: "Галатасарай" - 3:0 (73:66, 70:57, 71:56)

Таким чином, "Фенербахче" Ягупової виграв всі 34 матчі внутрішньої першості. Загалом за сезон турецька команда програла лише три матчі, всі - у жіночій Євролізі.

• Чемпіонат Туреччини - 34:0
  • Євроліга - 7:3

• Влітку 2021-го Ягупова повинна повернутися в "Чукурову" - термін її оренди з "Фенербахче" був розрахований на півроку.
  • Для "Фенербахче" перемога в чемпіонаті у 2021 році - 18-а в історії клубу. Востаннє турецька команда здобувала "золото" в місцевій Суперлізі в 2019 році.
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортУсик - ДжошуаФормула-1ХокейЛегка атлетика