"Має бути обговорення". Лідери Японії в тенісі - про проведення Олімпіади в Токіо в умовах COVID-19

"Має бути обговорення". Лідери Японії в тенісі - про проведення Олімпіади в Токіо в умовах COVID-19

"Має бути обговорення". Лідери Японії в тенісі - про проведення Олімпіади в Токіо в умовах COVID-19 AP

Вони вважають, що питання необхідності проведення Олімпійських Ігор має бути обговорене.

Лідери збірної Японії у жіночому та чоловічому тенісі - Наомі Осака та Кеї Нісікорі - висловили свою думку з приводу необхідності проведення Олімпіади в Токіо в умовах пандемії коронавірусу.

В Японії поширення коронавірусної хвороби все ще триває, через що уряд країни продовжив термін дії надзвичайного стану. Попри це, Оргкомітет Токіо готується до проведення Ігор, хоча вже відомо, що вони відбудуться без іноземних глядачів.

Суспільне - офіційний транслятор Олімпійських ігор-2020. Дивіться змагання в Токіо - з 23 липня по 8 серпня - наживо на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт!

Через коронавірусну хворобу більша частина населення, яка брала участь у опитуваннях щодо Олімпіади-2020, схиляється проти її проведення у 2021 році. А на початку травня була навіть підготована петиція на сайті change.org, де під нею вже підписалися понад 327 тисяч людей.

Яка позиція у Осаки та Нісікорі з приводу Олімпіади у Токіо?

Зважаючи на коронавірус, лідери Японії в тенісі вважають, що питання проведення Олімпіади має бути переглянуте. Наомі Осака зазначила, що як людина ставить під сумнів доцільність Ігор у таких умовах.

"Як спортсменка, звісно, що моя перша відповідь - я хочу виступити на Олімпійських Іграх. Проте як людина, я б хотіла сказати, що ми перебуваємо у стані пандемії. І якщо люди хворіють і не почувають себе у безпеці, це очевидно дуже великий привід для сумнівів", - зазначила Осака.

Підтримав позицію Осаки і Кеї Нісікорі. Після перемоги у першому раунді на турнірі в Римі він відповів на питання про Олімпіаду в Токіо, погодившись із тим, що гарантувати безпеку змагань для такої кількості спортсменів буде важко.

"Не знаю, про що вони думають, і не знаю, як вони думають організувати цей "бабл" - це ж не одне і те ж, що приймати 100 людей на таких турнірах. Це 10 тисяч людей, які проживатимуть у олімпійському містечку і виступатимуть на турнірах. Тому, я не думаю, що це просто, особливо із врахуванням того, що відбувається зараз у Японії. Якщо ви думаєте лише про спортсменів, то можете це зробити", - вважає Нісікорі.

Обидва тенісисти погодилися із тим, що організаторам Олімпіади-2020 треба ще раз оцінити всі ризики та провести перемовини з приводу можливості надання гарантій безпечного проведення змагань.

Що відомо

  • Наомі Осака в оновленому рейтингу WTA посідає друге місце, Кеї Нісікорі - 45-е (найкращий результат - четверте місце в березні 2017-го).
  • За останню добу в Японії зафіксували 4857 випадків захворювання коронавірусом.
  • В Японії поки що не визначилися щодо відвідування турнірів на Олімпійських Іграх місцевими глядачами.

Що відбувається з Олімпіадою-2020: хронологія подій

Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаЛіга чемпіонів