95-річний Євген Сварцевич з Вінниччини щонеділі грає на органі, якому 200 років

95-річний Євген Сварцевич з Вінниччини щонеділі грає на органі, якому 200 років

95-річний Євген Сварцевич з Вінниччини щонеділі грає на органі, якому 200 років

Євгену Сварцевичу 95 років. 60 із них він грає на органі під час богослужінь в римо-католицькому костелі, що у селі Мурафа.

органіст

До Мурафи Євген Сварцевич переїхав із Білорусі. Органістом був його батько, якого репресували Совєти. На органі тепер грають його син та донька.

органіст

В Україні, при костелі Євген Сфарцевич створив церковний хор. Раніше він нараховував до сотні учасників. З ним, пригадує, і на гастролі їздили.

Навіть старожили костелу не пам’ятають хто ще тут грав на органі. Хорист Станіслав Бернацький, каже пан Геник був завжди. Ще кілька років тому цими сходами піднімався щодня, а тепер лише щонеділі.

"Я відколи пам'ятаю, то він грає на органі, ще дочка його грала. Всі ноти пише самостійно.Раніше він ще й добре співав, а зараз вже не може", — каже Станіслав Бернацький.

органіст

Євген Сфарцевич розмовляє переважно польською, бо то, каже, нормально спілкуватись рідною мовою. Йому, розповідає, не втямки, чому багато українців свою ніяк не вивчать.

"Ми двічі з хором були в Польщі. Нас по телевізору показували, радіо транслювали. Ми 12 місце зайняли", — розповідає Євген Сфарцевич.

Понад тридцять років співає в костельному хорі Гелена Ковальська. Каже, спілкуватись з органістом доводиться своєю мовою.

"Ми вже розуміємо його з пів погляду. Ми під нього підлаштовуємось, він під нас", — каже Гелена Ковальська.

органіст

Нас троє таких дорослих тут залишилось, каже музикант. Я, костел і орган. Такого інструмента, розповідає, в Україні навряд чи знайдеш. Він зберігся у первісному вигляді і йому близько 200 років.

Читайте також

  • Вінницький театр відновив роботу
  • Вінницький обласний центр крові шукає донорів
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди