Малюнок ведмедя Леонардо да Вінчі виставлять на аукціон за $16,7 млн

Малюнок ведмедя Леонардо да Вінчі виставлять на аукціон за $16,7 млн

Малюнок ведмедя Леонардо да Вінчі виставлять на аукціон за $16,7 млн

Ескіз Леонардо да Вінчі, на якому зображена голова ведмедя, піде з молотка в Лондоні. Як повідомляє аукціонний будинок Christie's, стартова ціна лота складе 12 млн фунтів стерлінгів (близько 16,7 млн доларів).

Малюнок на блідо-рожево-бежевому папері розміром 7х7 см датується приблизно 1480 роком і є одним з восьми відомих малюнків Леонардо, які досі знаходяться в приватних колекціях (за винятком тих, що зберігаються в Британській королівській колекції та Девонширській колекції у скарбниці маєтку Чатсуорт).

"Голова ведмедя", швидше за все, стане найдорожчим серед малюнків Леонардо. Сьогодні найцінніший з них ("Кінь і вершник") пішов за 8,1 млн фунтів стерлінгів на аукціоні Christie's у 2001 році.

Уточнюється, що картина буде виставлена в Нью-Йорку і Гонконгу, після чого буде продана на аукціоні в Лондоні. Раніше малюнок виставлявся в музеях, зокрема у Національній галереї в Лондоні, де був показаний у 2011 і 2012 роках на виставках робіт Леонардо.

Голова правління Christie's у Нью-Йорку, який спеціалізується на роботах художників тієї епохи, схарактеризував малюнок як "один з найважливіших творів епохи Відродження, який все ще знаходиться в приватних руках", передає видання The Guardian.

Нагадаємо, що вперше за півтора року календар подій двох найбільших аукціонів – Sotheby`s та Christie`s – почав працювати так, як у доковідні часи. Попри те, що календар торгів виглядає так, як було до 2020 року, виставлені на продаж предмети, особливо у категорії "сучасне мистецтво", разюче відрізняються від допандемійних часів.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше