Довженко-Центр покаже шість кращих короткометражних фільмів у різних куточках України

Довженко-Центр покаже шість кращих короткометражних фільмів у різних куточках України

Довженко-Центр покаже шість кращих короткометражних фільмів у різних куточках України
Кадр із фільму "Прощавай Головін" Мат’ю Ґрімара

21 травня у Довженко-Центрі відбудеться прем’єра "Української нової хвилі" – альманаху кращих короткометражних фільмів 2020 року. Цьорічна Хвиля виходить із заголовком “Перезавантаження”. Про це стало відомо з пресрелізу.

Попередні 7 років Довженко-центр показував кращі українські короткометражні фільми у кінотеатрах в різних куточках України. У 2021 році формат вирішили змінити: покази "Хвилі" відбудуться у ревіталізованихРевіталізація — відновлення занедбаних переважно старих промислових споруд та просторів, індустріальних районів у містах, але не в плані відродження виробництва, а здебільшого шляхом їхньої реорганізації на технологічні хаби, культурні та туристичні об'єкти. просторах по всій Україні.

"Вихід за межі традиційного кінотеатрального простору в місця, які були переосмислені, наповнені новими сенсами, допоможе краще розкрити потенціал фільмів молодих режисерів, які ламають стереотипні уявлення про українське кіно та змінюють його сприйняття у світі", – зазначають у повідомленні.

Цього року до альманаху увійшли шість фільмів:

 • "Сурогат" Станіслава Сантімова – Приз глядацьких симпатій Київського міжнародного фестивалю короткометражних фільмів (KISFF);
 • "Бульмастиф" Анастасії Буковської – Спеціальний диплом журі на Київському міжнародному кінофестивалі "Молодість";
 • "Врятуй мене лікарю" Дмитра Грешка – Головний приз в національному конкурсі на Міжнародному фестивалі короткометражних фільмів Wizart;
 • "Двоє" Владислава Вітріва – Нагорода за найкращу акторську роботу у Національному конкурсі на Одеському міжнародному кінофестивалі;
 • "Килим" Наталі Кисельової – Гран-прі Київського міжнародного фестивалю короткометражних фільмів (KISFF);
 • "Прощавай Головін" Мат’ю Ґрімара – Найкращий український короткометражний фільм Одеського міжнародного кінофестивалю, Спеціальна згадка журі Generation 14plus Берлінського кінофестивалю.

Розпочнеться фестиваль у київському Довженко-центрі, колишньому приміщенні Київської кінокопіювальної фабрики, яку перетворили на сучасний культурний центр. Після прем’єри, альманах можна буде переглянути в наших основних кінотеатрах-партнерах в Києві (“Жовтень”, “Кіно42” і тд.).

Міста, в яких можна буде побачити фільми "Української нової хвилі":

 • Івано-Франківськ, Промприлад. Реновація (інноваційний центр на базі старого заводу),
 • Харків, Арт-Завод Механіка (колишній паровозобудівельний завод),
 • Запоріжжя, LOFT Млин (Історична будівля промислового млина Г.Нібура із 120-річною історією),
 • Житомир, Електровимірювач (завод з виробництва електровимірювальної техніки),
 • Дніпро, Центр сучасної культури (колишня губернська управа середини XIX століття),
 • Одеса, Зелений театр,
 • Львів, Муніципальний мистецький центр (реновована історична будівля).

Що відомо

 • "Українська Нова Хвиля" – щорічний кіноальманах, бренд-проект Національного центру Олександра Довженка, який ставить за мету презентувати широкій аудиторії у всеукраїнському кінопрокаті найсвіжіші та найкращі короткометражні кінороботи молодих українських режисерів, що пройшли селекцію національних кіноконкурсів.
 • Довженко-Центр – найбільший в Україні державний фонд художніх фільмів та сучасний культурний кластер, який не тільки зберігає, а й досліджує та показує українське кіно.

Читайте також

Майбутня очільниця Довженко-Центру Олена Гончарук: "Важливо втриматися і відбити всі загрози"

Спочатку Держкіно, тепер УКФ. Чи справді влада перетягує контроль над культурними інституціями

Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІншеРозкладКонцертиПрограмиПодкастиСПАДОК ТЕРЕЩЕНКІВARTИЛЕРІЯ