Оголосили короткий список однієї з найпрестижніших премій в галузі сучасного мистецтва

Оголосили короткий список однієї з найпрестижніших премій в галузі сучасного мистецтва

Оголосили короткий список однієї з найпрестижніших премій в галузі сучасного мистецтва

Галерея Tate в Британії оголосила короткий список номінантів Turner Prize, яка вважається однією з найпрестижніших премій у галузі сучасного мистецтва в світі. Про це повідомляє видання the Art Newspaper.

Зазвичай комісія премії відбирає чотири художники, проте цього року до переліку увійшло п'ять колективів:

  • Array Collective – артгрупа з Белфасту, художня практика якої пов’язана з історією та проблемами Північної Ірландії.
  • Black Obsidian Sound System – лондонський колектив, який займається організацією вечірок, художніх інсталяцій та семінарів для вивчення "культури звукових систем в африканській діаспорі".
  • Cooking Sections – ще одна група з Лондона, яка досліджує взаємозв'язок мистецтва з їжею, екологією, геополітикою та архітектурою.
  • Gentle / Radical – коаліція художників, соціальних працівників, активістів, письменників, перформерів, котрі створюють реальні та віртуальні простори для громад в Уельсі.
  • Project Art Works – проєкт, зосереджений на роботі з нейромережами, VR та новими технологіями.
Оголосили шорт-лист однієї з найпрестижніших премій в галузі сучасного мистецтва
Black Obsidian Sound System.

На сьогодні переможці премії Тернера отримують грошову винагороду у 25 тис. фунтів, інші учасники, які потрапили до коротких списків – 5 тис. фунтів кожен.

У 2020-му вперше за 30 років вручення премії було скасовано через карантин, тому замість конкурсу організатори вирішили вручити гранти по $12 тис. десяти митцям.

Премія Тернера – одна з найпрестижніших нагород у галезі мистецтва, заснована у 1984 році. Її вручають британським художникам – громадянам Сполученого Королівства, які можуть перебувати в будь-якому іншому місці, і мешканцям інших країн, які працюють у Великобританії та представляють свої проєкти на місцевих виставках. Премія названа на честь британського художника епохи романтизму Вільяма Тернера.

  • Фото на обкладинці: Cooking Sections

Вибір редакції

На початок