Більше сотні працівників колишнього радгоспу "Тернопільський" прийшли з вимогами в ОДА

Більше сотні працівників колишнього радгоспу "Тернопільський" прийшли з вимогами в ОДА

Більше сотні працівників колишнього радгоспу "Тернопільський" прийшли з вимогами в ОДА оригінальне

Більше сотні працівників колишнього радгоспу "Тернопільський" прийшли до ОДА з вимогою дозволити їм приватизувати землі, на яких вони працювали, або дати їм паї чи компенсацію.

Цього вони добиваються 25 років, - каже голова товариства покупців радгоспу "Тернопільський" Леонід Іванюк.

Представники радгоспу зустрілися з заступником голови облдержадміністрації Ігорем Гайдуком, представниками обласного Держгеокадастру та економічного університету.

Голова товариства покупців радгоспу "Тернопільський" Леонід Іванюк розповів, з якими вимогами прийшли:

"600 тисяч гектарів під міністерством освіти знаходиться такої землі, але вона не була на стадії приватизації, не було розпочате розпаювання. А ми були на стадії приватизації, і нам зірвали цю приватизацію. По цій причині ми зараз вирішуємо, звертаємося, щоб нам дали хоч по 10 сотих, якщо нам не дали по два гектари в період приватизації"

77-річна працівниця колишнього радгоспу Ганна Соколовська каже – працювала в товаристві дояркою 22 роки. Також там працювали її брат та матір:

"Мій брат там пропрацював 53 роки, мама залишила там 6 гектрів землі. Ті, хто пропрацював, має мати свої паї".

Об 11 годині люди зустрілися з заступником голови облдержадміністрації Ігорем Гайдуком. Також на зустріч приїхав начальник відділу землеустрою обласного Держгеокадастру Зіновій Безкоровайний:

"Якщо за рахунок тих земель хтось бажає отримати земельні ділянки, то потрібна згода користувача цієї земельної ділянки. Університет не в праві давати таку згоду, згідно з діючого законодавства, без погодження Міністерства освіти. Якщо буде погодження Міністерства освіти і буде розпочата процедура припинення права користування цією ділянкою, тоді буде прийняті відповідні рішення про припинення права і повернення цієї землі в землі запасу державної власності. Після цього, враховуючи останні зміни в законодавстві, ці землі державні, оскільки на території міста утворена територіальна громада, підлягають передачі територіальній громаді. Але на сьогоднішній день навіть згоди Міністерства освіти немає. Наскільки мені відомо, зупинилося на останній нараді, були представники Міністерства освіти, кабінету міністрів, Держгеокадастру, Київського, університету і ОДА, в тому числі ініціативна група, намітили шляхи вирішення. Це було в квітні минулого року. Дальше це питання не зрушилося. Якщо будуть відповідні документи, і до нас поступить заява за згодою Міністерства освіти від землекористувача про припинення права користування, ми це зробимо, переведемо в державну власність".

Представник юридичного відділу Тернопілського національного економічного університету Володимир Фрончко:

"Університету позиція незмінна. Вона була такою і лишилася. Ми дали згоду на таке відчуження. Справді. Як наголошує представник Держгеокадастру, для того, щоб відчужити цю землю нашої згоди недостатньо. Потрібно погодження цього відчуження саме власником землі, в даному випадку, це – Міністерство освіти".

Заступник голови облдержадміністрації Ігор Гайдук розповів, що робитимуть зі зверненням товариства покупців радгоспу "Тернопільський":

"Адміністрацією були надіслані цього року листи в кабінет міністрів, на Міністерство освіти і в офіс президента запити були надіслані щодо можливості виділення даних двох земельних ділянок, і сьогодні ми ще раз звернемося до Держгеокадастру, щоб отримати пропозицію від них, які ділянки, в якій площі, можна було би запропонувати людям для вирішення цього конфлікту. Тобто, отримаємо відповідь від Держгеокадастру, створюємо робочу групу і на робочій групі разом з представниками радгоспу вирішуємо що ми дальше робимо".

За словами голови товариства покупців радгоспу "Тернопільський" Леоніда Іванюка, якщо представники облдержадміністрації не задовільнять їхні вимоги, люди перекриватимуть дороги в Тернополі.

13-го березня 2019-го п'ятдесят членів товариства покупців колишнього радгоспу "Тернопільський" перекривали дорогу в Тернополі на "Дружбі" на зупинці "Готель "Галичина". Вони вимагали, щоб їм повернули можливість розпаювати землю або компенсувати втрачені ними паї, які зараз у користуванні ТНЕУ.

Тоді учасники акції написали резолюцію, яку адресували президенту України, прем’єр-міністру, голові облдержадміністрації та керівництву ТНЕУ.

Радгосп "Тернопільський" заснований у 1961-му році, там працювали 465 людей. До нього входило 2000 га землі, розташованої поблизу Кутківців і Пронятина. У 1994-му регіональним відділення фонду Державного майна в тернопільській області дозволено приватизацію радгоспу. А в 1997-му році радгосп позбавили юридичного статусу і приєднали до Тернопільської академії народного господарства, а землі перейшли Міністерству освіти України.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди