Тактична перемога Гемілтона над Ферстаппеном. Що відбулося на четвертому Гран-прі сезону Формули-1

Тактична перемога Гемілтона над Ферстаппеном. Що відбулося на четвертому Гран-прі сезону Формули-1

Тактична перемога Гемілтона над Ферстаппеном. Що відбулося на четвертому Гран-прі сезону Формули-1 AP Images

Чим запам'яталася гонка в Іспанії.

Гран-прі Іспанії в Барселоні - четверта гонка сезону Формули-1. Цей старт завершував двотижневе перебування пелотону на Піренейському півострові. Спершу гонщики провели Гран-прі Португалії (Гемілтон - Ферстаппен - Боттас), а тоді перебралися в Іспанію.

За результатами кваліфікації топ-3 на старті Гран-прі виглядала так само, як і фініш попереднього старту: Льюїс, за ним Макс, а третій Валлтері.

Гонка в Барселоні обійшлася без аварій чи великих скандалів, але запам'яталася драматичною боротьбою за перемогу.

  • Старт гонки: прогрес від Ферстаппена та Леклера

Ще до першого повороту Макс Ферстаппен зміг обійти Льюїса Гемілтона у боротьбі за перше місце, а Шарль Леклер на перших колах зробив те саме у конкуренції з Валттері Боттасом за третю позицію.

  • Сейфті-кар на кілька кіл через схід Юкі Цуноди

Лише один гонщик не доїхав до фінішу гонки - у Юкі Цуноди виникли проблеми з болідом ще на старті гонки, він зійшов з дистанції.

Оскільки болід японця зупинився прямо на одному з поворотів, на трасу виїхав сейфті-кар, допоки механіки перевозили машину Цуноди. Однак на рестарті гонки нічого особливого не відбулося: усі залишилися на своїх позиціях.

  • Боротьба за перемогу: тактична перемога Mercedes

Льюїс Гемілтон довгий час залишився позаду Макса Ферстаппена: то наближався до відстані атаки, то нідерландець трохи збільшував свою перевагу. Місць для обгону в Барселоні не так багато, тому Ферстаппен стримував натиск суперника.

Однак за 24 кола до фінішу Mercedes пішов у вабанк: команда покликала Гемілтона на пітстоп, замінила шини. Після повернення в гонку британець відставав від лідера на 24 секунди.

Red Bull міг відповісти своїм пітстопом, але команда вирішила ризикнути і тримала Макса на дистанції. У Red Bull сподівалися, що Гемілтон не встигне наздогнати їх пілота. Однак британець ще за 6 кіл до фінішу наздогнав і перегнав Макса - перемога знову за Льюїсом.

Макс на останніх колах з'їздив у бокси, поміняв шини та ще встиг заробити додаткове очко за найшвидше коло дистанції, але залишився другим. Льюїс Гемілтон вп'яте поспіль виграв гонку в Барселоні, а також здобув свою 98-у перемогу в кар'єрі.

А Валттері Боттас по хоу гонки таки обігнав Шарля Леклера - фінішував третім. Пілот Ferrari - четвертий.

  • Позиції на фініші Гран-прі

Ситуація в загальному заліку Формули-1 після чотирьох Гран-прі

  1. Льюїс Гемілтон (Mercedes) - 94 очки
  2. Макс Ферстаппен (Red Bull Racing-Honda) - 80
  3. Валттері Боттас (Mercedes) - 47
  4. Ландо Норріс (McLaren) - 41
  5. Шарль Леклер (Ferrari) - 40

Що далі

  • П'яте Гран-прі сезону Формули-1 відбудеться в Монако, у неділю, 23 травня. Після того - старт в Баку.
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаЛіга чемпіонів