"Мотор" продовжив рекордну чемпіонську серію в Україні: дев'яте "золото" поспіль ГК "Мотор"

Команда із Запоріжжя непереможна уже 168 матчів.

Запорізький "Мотор" учергове став найсильнішою гандбольною командою в Україні. За підсумками сезону 2020/21 запоріжці здобули перемогу в чемпіонаті.

Для "Мотора" це дев'яте поспіль чемпіонство в Україні. Запорізька команда продовжила рекордну серію перемог у чемпіонаті, яка триває з сезону 2012/13.

Водночас, "Мотор" все ще не є найкращою командою в історії чемпіонатів України з гандболу. Запорізький ЗТР є володарем рекорду за перемогами в чемпіонаті - 14 разів.

Які клуби ставали чемпіонами України з гандболу

• 14 чемпіонств - ЗТР (Запоріжжя)
  • 9 - "Мотор" (Запоріжжя): усі поспіль, найдовша серія
  • 3 - "Шахтар-Академія" (Донецьк)
  • 1 - СКА (Київ), ЦСКА ВСУ (Київ), "Портовик" (Южний), "Динамо" (Полтава)

Як пройшов сезон для "Мотора" у чемпіонаті України?

Звання найкращої команди гандбольної Суперліги "Мотор" захистив достроково. За регламентом змагань чемпіону довелося б грати ще у золотій серії змагань за умов, якби відстань між лідером та другою командою чемпіонату складала менше восьми очок.

Вирішальною для "Мотора" стала зустріч проти "Академії гандболу". Запорізька команда виграла обидві зустрічі - 47:22 та 43:12, завдяки чому випередила маріупольський "Донбас" на 10 очок.

Сезон у чемпіонаті України "Мотор" закінчив із результатом у 20 перемог в 21-му матчі. Лише у зустрічі проти "Донбаса" гандболісти запорізької команди втратили очки - нічия 29:29.

"Мотор" є автором найдовшої безпрограшної серії у чемпіонаті України з гандболу. Востаннє запоріжці програвали ще в грудні 2014 року - ЗТР здолав у дербі "Мотор" із результатом 27:23. Загалом ця серія налічує 168 матчів.

Хоча у внутрішніх турнірах "Мотор" не зазнав жодної поразки, на міжнародній арені чемпіон України програв 10 матчів. В Лізі чемпіонів команда вилетіла з 1/8 фіналу від білоруського "Мешков Бреста".

Як "Мотор" виступив у сезоні-2020/21?

• Чемпіонат України: 20-1-0 - чемпіон
  • Кубок України: фінал чотирьох*
  • Гандбольна Ліга чемпіонів: 8-0-8 - виліт в 1/8 фіналу
  • Ліга SEHA: 4-0-2 - чвертьфінал*

* - турнір триває

• У сезон 2019/20 "Мотор" також був визнаний чемпіоном України, хоча турнір було достроково завершено. Звання найкращої команди чемпіонату запоріжці отримали завдяки тому, що лідирували у ньому на момент зупинки.
  • Після перемоги у чемпіонаті "Мотор" боротиметься за Кубок України. 17-18 травня відбудеться Фінал чотирьох, у якому, крім "Мотора", зіграють "Донбас", "Мотор-Політехніка" та "ЦСКА-ШВСМ".
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортУсик - ДжошуаФормула-1ХокейТрансляція ЧС з футзалу