Україна завоювала п'ять з шести ліцензій на Олімпіаду у жіночій боротьбі

Україна завоювала п'ять з шести ліцензій на Олімпіаду у жіночій боротьбі AP

П'яту ліцензію завоювала Алла Белінська.

Перед світовим ліцензійним турніром Україна здобула найбільшу кількість місць у жіночій боротьбі на Олімпіаду. Через це на останній кваліфікаційний турнір у Софію поїхали тільки дві жінки.

На турнірі у Болгарії Україну мали представляти борчині лише у тих вагових категоріях, де ще не були здобуті ліцензії. Для того, щоб отримати право виступити на Олімпіаді, обом українським спортсменкам необхідно було вийти у фінал змагань.

• Жіноча боротьба: Ірина Чихрадзе (до 53 кг), Алла Белінська (до 76 кг).

Здобути ліцензію вдалося лише Аллі Белінській - Ірина Чихрадзе покинула змагання ще за підсумками 1/8 фіналу. А ось Белінська вийшла у фінал.

Як виступила Белінська на ліцензійному турнірі?

Белінська виграла у перших двох стартових сутичках, не віддавши жодного очка своїм суперницям. Литовку Камілу Гаукайте українка перемогла за очками 4:0, а румунку Каталіну Аксенте - бронзову призерку Євро-2020 - 5:0.

У півфіналі на Белінську очікувала борчиня із Венесуели Марія Акоста. Венесуельська спортсменка змагалася на Олімпіаді-2016 у вазі до 69 кг, де поступилася в 1/8 фіналу.

Українська борчиня завадила Акості вдруге поспіль виступити на Олімпіаді. Белінська переконливо перемогла суперницю - 8:0. Завдяки цьому, українка вийшла у фінал та завоювала олімпійську ліцензію.

Для 25-річної Белінської Олімпіада у Токіо стане першою у кар'єрі. Найвищим результатом у кар'єрі української борчині є "бронза" на чемпіонаті Європи-2021.

Перемога Белінської також означає, що Україна на Олімпійських Іграх буде представлена у п'яти із шести вагових категоріях жіночої боротьби. Лише у вазі до 53 кг представниць України не буде.

Хто та як українські борчині здобули ліцензію на Олімпіаду-2020?

• до 50 кг - Оксана Лівач (півфінал чемпіонату світу-2019)*
  • до 57 кг - Аліна Грушина-Акобія (фінал чемпіонату Європи-2021)
  • до 62 кг - Ірина Коляденко (фінал чемпіонату Європи-2021)
  • до 68 кг - Алла Черкасова (півфінал чемпіонату світу-2019)
  • до 76 кг - Алла Белінська (фінал світового ліцензійного турніру)

* - на чемпіонаті світу-2019 розігрувалися шість олімпійських ліцензій у кожній ваговій категорії вільної, жіночої та греко-римської боротьби

Крім Белінської, олімпійську ліцензію на турнірі в Софії здобув також Василь Михайлов (до 74 кг).

Що далі?

• Субота, 8 травня. 16:45-18:45. Фінали, жіноча боротьба (57-65-74-86-97-125 кг).
  • Субота, 8 травня. 19:00-21:00. Півфінали, греко-римська боротьба (60-67-77-87-97-130 кг).
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортУсик - ДжошуаФормула-1ХокейЛегка атлетика