Комітет Шуфрича підтримав законопроєкт Ткаченка

Комітет Шуфрича підтримав законопроєкт Ткаченка

Комітет Шуфрича підтримав законопроєкт Ткаченка Рада

Парламентський комітет з питань свободи слова (голова — нардеп від ОПЗЖ Нестор Шуфрич) підтримав законопроєкт "Про медіа" (№2693), одним із ініціаторів якого є голова комітету з гуманітарної та інформаційної політики Олександр Ткаченко (фракція “Слуга народу”).

Паралельно депутати розглянули альтернативний проєкт закону "Про медіа в Україні" (№2693-1) авторства представників "Європейської солідарності" та вирішили відхилити його.

Голова підкомітету з питань права громадян на інформацію комітету з питань свободи слова, одна із авторок основного законопроєкту Тетяна Циба звернула увагу, що цей документ має врегулювати онлайн і інтернет медіа, передбачає розширення повноважень Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, "надаючи можливість більше впливати на інформаційну політику держави і карати порушників".

Також, за її словами, законопроєкт вирішує питання прозорості медіа, оскільки передбачає розкриття всіх кінцевих бенефіціарів.

Циба сказала, що два законопроєкти майже на дві третини збігаються, тому розглядається можливість після першого читання "інтегрувати в єдиний законопроєкт все найкраще, що є в альтернативному".

За її словами, комітет налаштований під час підготовки до другого читання врахувати багато правок, запропонованих журналістами.

Під час обговорення прозвучала думка, що його ухвалення потребуватиме внесення змін до Конституції та низки законів, що використовують термін “засоби масової інформації”, а не запропоноване визначення “медіа”.

Дискутували і стосовно застосування санкцій до медіа і визначення критеріїв для їх призначення, розширення повноважень Нацради з телерадіомовлення. Журналісти застерігають щодо можливих загроз свободі слова і цензури у разі ухвалення законопроєкту.

Зрештою комітет з питань свободи слова підтримав рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти проєкт закону "Про медіа" (№2693) у першому читанні за основу, а альтернативний – відхилити.

Що відомо:

  • Законопроєкт "Про медіа" складається зі 124 статей. Його метою є створення єдиної системи регулювання у сфері медіа та приведення українського законодавства у відповідність до Директиви ЄС про аудіовізуальні медіапослуги згідно з Угодою про асоціацію з ЄС та стандартами Ради Європи.
  • Комітет Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики, який очолює Олександр Ткаченко, рекомендував ухвалити законопроєкт у першому читанні.
  • Законопроєктом передбачається, що обов’язковій реєстрації підлягають суб’єкти, що здійснюють мовлення без використання радіочастотного ресурсу, суб’єкти у сфері друкованих медіа, провайдери аудіовізуальних сервісів, а також суб’єкти у сфері медіа, в тому числі нерезиденти України, які надають користувачам на території України доступ до своїх медіа-сервісів на умовах, що передбачають оплату користувачами доступу чи користування такими медіа-сервісами.
  • "Суб’єкти у сфері онлайн-медіа та платформи спільного доступу до інформації самостійно приймають рішення про реєстрацію", – йдеться у тексті.
  • Встановлюються заходи реагування на порушення законодавства у сфері медіа та санкції за порушення законодавства у сфері медіа. Санкціями за порушення вимог законодавства та/або умов ліцензії є: стягнення штрафу; анулювання ліцензії та/або скасування реєстрації; заборона поширення медіа на території України.
  • Окремим розділом законопроєкту визначаються обмеження, пов’язані зі збройною агресією.
  • Нацрада відмовляє в реєстрації іноземного лінійного медіа, що зареєстроване в державі-агресорі або якщо Нацрадою виявлено ознаки того, що редакційний контроль щодо такого іноземного лінійного медіа здійснюється фізичними або юридичними особами – резидентами держави-агресора.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди