У Національній філармонії виконають концерт Рахманінова, який допоміг йому вийти з творчої кризи

У Національній філармонії виконають концерт Рахманінова, який допоміг йому вийти з творчої кризи

У Національній філармонії виконають концерт Рахманінова, який допоміг йому вийти з творчої кризи Національна філармонія України

13 травня академічний симфонічний оркестр Національної філармонії України виконає музику трьох сучасників, композиторів-класиків ХХ століття Моріса Равеля, Сергія Рахманінова та Сергія Прокоф’єва.

Зокрема можна буде почути Другий фортепіанний концерт Сергія Рахманінова, який є найпопулярнішим із творів композитора.

Твір досить часто звучав у Києві ще за життя автора, а його поява у перші роки ХХ століття визначила початок нового періоду творчості митця. Під час прем’єри, 27 жовтня 1901, соло виконував сам автор. Відтоді цей твір увійшов у репертуар багатьох знаних піаністів.

Як йдеться на сторінці філармонії, цього разу солістом виступить Антоній Баришевський, якого знають і люблять кияни. Диригент — Ігор Палкін.

Програму концерту доповнять "Класична" симфонія Сергія Прокоф’єва та чарівна музика оркестрової сюїти "Моя матінка Гуска" Моріса Равеля.

Що відомо

Другий фортепіанний концерт ознаменував вихід Рахманінова з творчої кризи. Композитор присвятив його Ніколаю Далю, психотерапевту, який допоміг композиторові вийти з глибокої депресії, що тривала з часів невдалої прем'єри Першої симфонії у 1987 році.

Прем'єра концерту мала значний успіх, а згодом концерт став одним із найпопулярніших творів у світовій фортепіанній літературі.

Концерт складається з 3-х частин:

  1. Moderato, написана у сонатній формі.
  2. Adagio sostenuto
  3. Allegro scherzando
Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше