Якими банкнотами найчастіше користуються українці. Пояснює НБУ

Якими банкнотами найчастіше користуються українці. Пояснює НБУ

Якими банкнотами найчастіше користуються українці. Пояснює НБУ

Найбільш поширеними в готівковому обігу України є банкноти номіналом 200 гривень. Найменше користуються банкнотами у тисячу гривень.

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Станом на 1 квітня 2021 року в готівковому обігу України перебувало 553,8 мільярда гривень – на 4,7 мільярда або ж на 0,8% менше, ніж на початок року. З них банкнот – на 550,2 мільярда гривень (2,9 мільярда банкнот) та монет – на 3,5 мільярда гривень (13,6 мільярда монет).

"Традиційно на початку року готівка в обігу скорочується. На думку Національного банку, у подальшому – в міру послаблення невизначеності через коронавірус та карантинні обмеження – попит на готівку зменшуватиметься", – пояснили представники НБУ.

Якими банкнотами найчастіше користуються українці. Пояснює НБУНБУ

Інфографіка від НБУ

В середньому, на одного українця припадає 70 банкнот та 153 розмінних і обігових монет. Серед банкнот найбільше в обігу перебігає банкнот номіналом 200 гривень, а серед монет номіналом 10 копійок (23,7% та 29,1% від загальної кількості в обігу відповідно). Найменше у готівковому обігу банкнот номіналом 1000 гривень (68,8 мільйонів одиниць або 2,4% від загальної кількості банкнот в обігу), а монет – номіналом 10 гривень (30,4 мільйона одиниць або 0,2% від загальної кількості монет в обігу).

Що відомо

  • За даними НБУ, на 1 жовтня 2020 року в готівковому обігу України перебувало готівки на суму 515,8 мільярда гривень, зокрема банкнот – на 512,7 мільярда та монет – на 3 мільярди.
  • За 2020 рік готівка в обігу зросла на 90,8 мільярда грн або на 21,4%. Проте, незважаючи на зростання готівки в обігу, її питома вага в грошовій масі залишалася практично на рівні минулих років.
  • Голова ради Національного банку Богдан Данилишин заявив, що потенціал заощаджень населення як ресурсу для прискорення економічної активності продовжує скорочуватись.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди