"Не думаю, що Олімпіаді місце в таких країнах". Лідери збірної Швеції з біатлону - про Ігри в Китаї

"Не думаю, що Олімпіаді місце в таких країнах". Лідери збірної Швеції з біатлону - про Ігри в Китаї

"Не думаю, що Олімпіаді місце в таких країнах". Лідери збірної Швеції з біатлону - про Ігри в Китаї AP

Себастьян Самуельссон та Ганна Еберг критично відносяться до проведення Олімпіади в Китаї.

Наступні зимові Олімпійські Ігри відбудуться в лютому 2022 року. Приймати Олімпіаду має Пекін - через 14 років після літньої Олімпіади Китаю довірили проведення і зимових Ігор.

Попри те, що місце проведення Олімпіади-2022 було визначено ще в липні 2015-го, суперечки та критика щодо вибору у якості господаря Ігор Китаю не вщухають. Громадські організації неодноразово зверталися до Міжнародного олімпійського комітету через порушення прав людини в Китаї. Незадоволені вибором місця й екологічні організації через високий рівень забрудненості в столиці.

Представники збірної Швеції з біатлону також висловилися щодо проведення Олімпіади в столицю Китаю. Себастьян Самуельссон та Ганна Еберг вважають, що наступні зимові Олімпійські Ігри не мають відбуватися у Пекіні.

Як Самуельссон та Еберг аргументують свою позицію?

Самуельссон погодився із тим, що в Китаї існують проблеми через порушення прав людини. За його словами, про такі речі спортсменам важливо і необхідно говорити.

"Дуже важливо, що ми говоримо про такі речі, хоча це не завжди досить приємно. Звісно, як спортсмен, я б залюбки поїхав у інше місце. Не думаю, що нам варто проводити біатлонні етапи та особливо Олімпійські Ігри в таких країнах. Намагаюся вплинути на це як можу, але іноді я відчуваю себе досить мізерним проти усього світу. Я просто хочу сказати, що думаю, і будемо сподіватися на зміни у майбутньому", - зазначив Самуельссон.

Біатлоніст також зазначив, що такі спортивні заходи можуть використовуватися як елемент пропаганди, від чого він хотів би дистанціюватися.

"Ми бачимо це у всіх видах спорту та заходах. Вони використовуються для поширення якоїсь пропаганди. Звісно, ми б хотіли бути подалі від цього".

Ганна Еберг підтримала Самуельссона у тому, що спортсменам важко впливати на подібні рішення.

"Звісно, це особлива ситуація. Те, що Себбе [Себастьян Самуельссон] сказав - нам дійсно складно на це вплинути. Я вірю, що ті, хто приймав це рішення, зробили це через правильні причини. Вони [Олімпійський комітет Швеції] підняли питання, які є дуже важливими в контексті захисту прав людини. І це важливо, що ми говоримо про ці речі, у той час, як вони продовжують боротися і показувати, за що саме стоять".

Для Себастьяна Самуельссона Ігри в Пекіні можуть стати другими у кар'єрі, якщо він потрапить до складу олімпійської збірної Швеції. В 2018 році він виграв "золото" у чоловічій естафеті, а також "срібло" у гонці переслідування.

Ганна Еберг, так само, як і Самуельссон, на Олімпіаді у Пхьончхані здобула золоту та срібну нагороду. Вона стала переможницею індивідуальної гонки, а у складі жіночої команди фінішувала другою в естафеті.

Олімпіада-2022 у Пекіні: що відомо

Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаЛіга чемпіонів