Новий порядок призначення субсидій: хто з жителів Миколаївщини має право на отримання

Новий порядок призначення субсидій: хто з жителів Миколаївщини має право на отримання

Новий порядок призначення субсидій: хто з жителів Миколаївщини має право на отримання

Із 1 травня 2021 року перепризначення субсидій на наступний період відбуватиметься за новим порядком. Станом на травень, субсидію, що призначається на оплату житлово-комунальних послуг, отримують більше 60 тисяч жителів Миколаївщини. Про це в ефірі програми "Сьогодні. Головне" розповіла директорка департаменту соціального захисту населення Миколаївської облдержадміністрації Оксана Єльчієва.

Із початку 2021 року до травня на виплати субсидій жителям Миколаївської області з державного бюджету було використано більше 300 млн грн. За словами Оксани Єльчієвої, кількість людей, які бажають отримувати субсидії, зростає кожного року.

Перепризначення субсидій на наступний період відбуватиметься за новим порядком. Відповідна постанова була прийнята 14 квітня 2021 року.

Зі слів Оксани Єльчієвої, уряд переглянув підходи до врахування майнового стану охочих отримати субсидії. Зокрема, тепер будуть враховувати доходи від депозитів, дивіденди від цінних паперів, наявність автівки, якщо з дати випуску минуло 15 років, наявність у власності більше одного житлового приміщення тощо. Винятки становлять приміщення, які перебувають на непідконтрольних територіях України.

Субсидія не призначається, якщо у домогосподарства є заборгованість понад 340 грн і на момент подання субсидії не погашена, або відсутній договір реструктуризації.

Житлова субсидія не призначається, якщо член домогосподарства, або у складі сім’ї члена домогосподарства, відсутні доходи. Винятком є лише деякі категорії громадян.

"Люди, які надавали соціальні послуги: доглядали за батьками, за особами з інвалідністю, за людьми похилого віку. Також особи, які перебували у місцях позбавлення волі, в лікарнях, тобто не були працездатними, що підтверджують відповідні довідки", – розповіла Оксана Єльчієва.

Також у призначенні субсидії можуть відмовити, якщо нарахований середньомісячний сукупний дохід менше, ніж розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії.

Читайте також: "Безбар’єрна Миколаївщина: соціальний захист людей з інвалідністю"

Із травня 2021 року субсидії будуть призначатися виключно в грошовій готівковій формі на картку, яку надає заявник, або в той спосіб, у який заявник отримує пенсію, інші види соціальної допомоги.

"Ця форма є більш ефективною, адже домовласник може розраховувати на відповідну суму, що отримає на картку. Не потрібно телефонувати до підприємств-надавачів комунальних послуг. Це спрощує процедуру", – сказала Оксана Єльчієва.

У травні 2021 року призначення житлової субсидії, у тому числі на наступний період, здійснюється лише після подання нових заяв про призначення й надання житлової субсидії та декларації про доходи і витрати осіб. Надання документів триватиме із травня по вересень 2021 року.

Органи соцзахисту приймають людей за попереднім записом, щоб не створювати черги. Для цього потрібно звернутися до органу соцзахисту в містах. Якщо проживаєте в ОТГ або в сільському населеному пункті, слід звернутися до фахівця з соціальної роботи у відділі при виконкомі територіальної громади.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди