Канада оформила вольову перемогу над Росією у фіналі юніорського чемпіонату світу з хокею HockeyCanada

Перше чемпіонство канадців за останні вісім років.

Юніорські збірні Канади та Росії вийшли до фіналу чемпіонату світу з хокею-2021. Для обох збірних це була можливість виграти "золото" уперше за тривалий час.

Востаннє канадці ставали чемпіонами світу в 2013 році, а росіяни - у 2007. А в фіналі команди цих країн між собою зустрічалися: у 2008 році Канада обіграла Росію.

І зробила те саме в 2021 році.

Як зіграли Канада та Росія у фіналі юніорського чемпіонату світу?

Перший період команди закінчили внічию 2:2. Росіяни двічі виходили уперед у рахунку, проте канадці відігравалася.

Ключовим моментом фіналу став другий період. Канадські хокеїсти закинули дві шайби у ворота росіян і не пропустили жодної у відповідь. Канадець Логан Станковен, зокрема, за 3:20 до кінця періоду дальнім ударом прошив голкіпера росіян.

У вирішальній 20-хвилинці команди обмінялися шайбами. Росіяни скоротили відстань у рахунку до однієї шайби.

Однак за 40 секунд до кінця фіналу Канада знову збільшила перевага до двох шайб - 5:3. Так гра і закінчилася.

Юніорський чемпіонат світу. Фінал

Канада - Росія 5:3 (2:2, 2:0, 1:1)

Шайби: Мічков (5:13) - 0:1, Бедард (15:59) - 1:1, Бучєльніков (18:05) - 1:2, Райт (19:15) - 2:2, Отманн (24:42) - 3:2, Станковен (36:39) - 4:2, Грудінін (49:37) - 4:3, Райт (59:20) - 5:3.

Канада закінчила турнір непереможною, здобувши перемоги у всіх семи матчах турніру. Для неї перемога на юніорському чемпіонаті світу стала четвертою - до цього канадці вигравали у 2003, 2008, 2013 роках.