Україна здобула другу ліцензію на Олімпійські Ігри у вільній боротьбі

Україна здобула другу ліцензію на Олімпійські Ігри у вільній боротьбі UWW

Другу перепустку на турнір виборов Василь Михайлов.

Ліцензійний турнір з боротьби - остання можливість спортсменів здобути перепустку на Олімпійські Ігри-2020. Отримати її могли фіналісти змагань у кожній ваговій категорії греко-римської, вільної та жіночої боротьби.

Першими на турнір у Болгарії вийшли представники вільної боротьби. У цьому виді боротьби Україна була представлена п'ятьма спортсменами.

• Вільна боротьба: Тарас Маркович (до 57 кг), Гор Оганесян (до 65 кг), Василь Михайлов (до 74 кг), Мухаммед Алієв (до 86 кг), Валерій Андрійцев (до 97 кг).

З п'яти претендентів на олімпійські ліцензії претендували лише два - Василь Михайлов та Валерій Андрійцев вийшли у півфінал. Обом борцям було достатньо виграти півфінальні сутички для того, щоб гарантувати собі ліцензію на Олімпійські Ігри.

Як виступили Михайлов та Андрійцев у півфіналі ліцензійного турніру?

Василь Михайлов у півфіналі зустрівся із представником Ізраїля Мітчеллом Фінесілвером - бронзовим призером чемпіонату Європи 2021 року у вазі до 74 кг.

Українець програв перший раунд ізраїльтянину із рахунком 0:1, проте у другому заробив чотири очки, дозволивши супернику взяти лише одно очко. У підсумку Михайлов здобув перемогу за очками - 4:2 і вийшов у фінал змагань.

Для 25-річного Михайлова Олімпіада у Токіо стане першою у кар'єрі. Найкращим результатом українського борця до цього часу була бронза на чемпіонаті Європи у 2020 році.

Валерій Андрійцев за вихід у фінал і олімпійську ліцензію боровся з 35-річним румунським борцем Альбертом Сарітовим - бронзовим призером Олімпійських Ігор-2016. В 2020 році Сарітов також здобув срібну нагороду на чемпіонаті Європи.

Андрійцев був близьким до здобуття ліцензії. Перший раунд українець закінчив із перевагою в два очки, проте у другому її втратив. Причому два очки Сарітов здобув наприкінці сутички, після чого втримав мінімальну перевагу.

Таким чином, у вільній боротьбі на Олімпійських Іграх збірна України буде представлена лише двома спортсменами. Крім Михайлова, ще до ліцензійного турніру перепустку на Ігри у Токіо собі забезпечив лише Олександр Хоцянівський (до 125 кг).

На Іграх у Ріо-де-Жанейро Україна мала три олімпійські ліцензії - крім Хоцянівського, за медалі боролися також Андрій Квятковський (до 65 кг) та Павло Олійник (до 97 кг).

• П'ятниця, 7 травня. 16:45-18:45. Фінали, вільна боротьба (57-65-74-86-97-125 кг).
  • П'ятниця, 7 травня. 19:00-21:00. Півфінали, жіноча боротьба (50-53-57-62-68-76 кг).
  • Субота, 8 травня. 19:00-21:00. Півфінали, греко-римська боротьба (60-67-77-87-97-130 кг).
Медальний залікКаратеСучасне п'ятиборствоБоротьбаСпортивне скелелазінняТхеквондоСкейтбордингСерфінгВітрильний спортГольфПаралімпійський спорт