Замість зимової Олімпіади - літня? Норвезька лижниця виступить у кваліфікаційному забігу на 10 км

Замість зимової Олімпіади - літня? Норвезька лижниця виступить у кваліфікаційному забігу на 10 км

Замість зимової Олімпіади - літня? Норвезька лижниця виступить у кваліфікаційному забігу на 10 км AP

Спортсменка вирішила спробувати свої сили в абсолютно іншому змаганні.

Тереза Йохауг є однією із найдосвідченіших спортсменок в історії лижних гонок. Норвежка 14 разів здобувала перемоги на чемпіонатах світу, а також ставала триразовою призеркою Олімпійських Ігор.

32-річна спортсменка здобула чотири золоті нагороди на останньому чемпіонаті світу в 2021 році, який проходив у німецькому Оберстдорфі. Попри закінчення сезону, Йохауг не планує брати паузу у виступах у спорті. І візьме участь на легкоатлетичному турнірі.

Що трапилося?

В суботу, 8 травня, Йохауг виступить у кваліфікації турніру в Осло. Там норвезька лижниця бігтиме дистанцію 10 км.

Траса в Осло відповідає всім необхідним вимогам для кваліфікації на Олімпійські Ігри. Таким чином, якщо Йохауг виконає олімпійський норматив, то може отримати право на участь на Іграх у Токіо.

Важливо. За умовами кваліфікації потрапити на Олімпіаду зможуть ті спортсмени, які пробіжать дистанцію за 31:25 хвилин. Водночас, лише три представники із однієї країни можуть взяти участь на Іграх у Токіо.

Суспільне - офіційний транслятор Олімпійських ігор-2020. Дивіться змагання в Токіо - з 23 липня по 8 серпня - наживо на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт!

Головною суперницею Йохауг буде Кароліна Гровдаль - учасниця двох Олімпіад, яка нещодавно встановила неофіційний світовий рекордРекорд не затвердили, оскільки дистанція, яку пробігла Гровдаль, була на 12.5 метрів коротша у забігу на 5 км по шосе, подолавши дистанцію за 14:39 хвилини. Попри це, лижниця і не розраховує на перемогу.

Чому Йохауг вирішила взяти участь у кваліфікаційному забігу?

Менеджер Йохауг Йорн Ернст повідомив у коментарі NRK, що головною метою лижниці є саме виконання олімпійського нормативу. Питання кваліфікації на Олімпіаду для неї не стоїть на першому плані.

"Був, ймовірно, єдиний шанс пробігти 10 км цього року. Ось вона і спробує. Мета - олімпійський норматив, це те, чого вона прагне досягнути. Чи розглядає можливість виступу на Олімпіаді? Взагалі-то ми так далеко не заглядали", - розповів менеджер лижниці.

Йохауг у 2020 році була близькою до виконання олімпійського нормативу. Вона бігла дистанцію в 10 км, однак показати необхідний час не змогла - 31.40:67 хвилини. Гровдаль, на відміну від неї, на Олімпійських Іграх у Ріо пробігла за 31:14.07 хвилини.

Що відомо

  • Тереза Йохауг вигравала золото на зимовій Олімпіаді у 2010 році у складі естафетної команди. Крім цього, вона здобула "срібло" та "бронзу" на Іграх у 2014 році - мас-старт на 30 км та гонка з роздільним стартом на 10 км відповідно.
  • У 2017 році Йохауг не виступала через дискваліфікацію, пов'язану із допінгом. Після повернення у спорт вона здобула сім золотих нагород на чемпіонатах світу у 2019 та 2021 роках.
  • За винятком естафети 4х5 км, Йохауг бігає довгі дистанції у лижних гонках - 10, 15 та 30 км.
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаЛіга чемпіонів