У печері майя в Мексиці знайшли понад сотню відбитків дитячих рук

У печері майя в Мексиці знайшли понад сотню відбитків дитячих рук

У печері майя в Мексиці знайшли понад сотню відбитків дитячих рук pixabay

На півострові Юкатан в Мексиці археологи під час дослідження однієї з печер цивілізації майяМайя — цивілізація Мезоамерики, відома завдяки своїй писемності, мистецтву, архітектурі, математичній та астрономічній системам. Зародилася між 2000 роком до н.е. та 250 роком н.е, хоча більшість міст Майя досягли піку свого розвитку у класичний період (250-900 роки н.е.). До моменту прибуття конкістадорів (наприкінці 15 - початку 16 століття) цивілізація перебувала у глибокому занепаді. Майя будували кам'яні міста, багато з яких були покинутими задовго до приходу європейців, інші були заселеними й опісля. Нащадками древніх майя є сучасні народи на території Мексики, Гватемали, Гондурасу, Белізу та Сальвадору. виявили понад сотню дитячих відбитків рук червоного і чорного кольорів, вік яких понад 1200 років.

Про це повідомляє Reuters.

За словами археологів, десятки чорно-червоних відбитків рук, що покривають стіни печери, ймовірно пов'язані з ритуалом ініціації у древніх майя і їх вступом у повноліття.

Скріншот: ReutersReuters

Скріншот: Reuters

Додається, що 137 відбитків, яким понад 1200 років, зроблені переважно дітьми наприкінці розквіту міст цивілізації давніх майя "на тлі великих людських досягнень у сфері математики та мистецтва".

Печера розташована на півночі півострова Юкатан у Мексиці, де розташовані піраміди майя, і лежить приблизно у 10 метрах від дерева сейба, яке майя вважають священним.

Скріншот: ReutersReuters

Скріншот: Reuters

Після аналізу розміру відбитків археологи зробили висновок, що вони, ймовірно, були зроблені дітьми, а кольори пояснюютьться ритуалом ініціації. Додається, що відбитки рук чорним кольором символізували смерть "з ритуальної точки зору", а відбитки червоним кольором означали "війну або ж життя". У печері знайшли також різьблену маску та шість скульптур, які датуються між 800-1000 роками н. е.

Читайте також

Статуї римського імператора через 500 років повернули загублений палець

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше