Президент ФІФА домігся відсторонення прокурора по справі у корупції. Що відомо

Президент ФІФА домігся відсторонення прокурора по справі у корупції. Що відомо

Президент ФІФА домігся відсторонення прокурора по справі у корупції. Що відомо AP

Швейцарський суд визнав, що прокурор "необ'єктивно" презентував інформацію по справі.

Президент ФІФА Джанні Інфантіно домігся відсторонення прокурора по власній справі щодо розслідування, пов'язаного з підозрами у корупції. Про це повідомляє Bloomberg.

Справа Інфантіно пов'язана із випадками розслідування корупції у ФІФА. Прокурор Стефан Келлер, якого спеціально призначили на цю посаду в липні 2020 року, повідомив, що Інфантіно мав незадокументовані зустрічі із ексфедеральним прокурором Швейцарії Майклом Лаубером.

В 2020 році швейцарські судді завдяки розслідуванню Келлера з'ясували, що Лаубер приховав зустріч із Інфантіно. Крім того, президента ФІФА підозрюють в нецільовому використанні заброньованого на організацію приватного літака під час перельоту із Сурінаму в Швейцарію в 2017-му.

Чому суд відсторонив прокурора від справи?

Ще в серпні 2020 комітет з етики ФІФА припинив розслідування по справі Інфантіно через відсутність доказів. Попри це, проти Інфантіно було відкрита справа Келлером, а звіт про результати розслідування було надіслано у Федеральну прокуратуру Швейцарії.

Крім цього, Келлер чотири рази публічно висловлювався по справі Інфантіно в ЗМІ, востаннє - в березні 2021 року.

У підсумку суд вирішив стати на сторону Інфантіно. Там вважають, що звернення Келлера по справі президента ФІФА через засоби масової інформації не були "об'єктивним засобом комунікації під час досудового провадження".

Келлер відреагував на рішення суду. Він погодився із відстороненням, проте наголосив у тому, що під час своїх звернень не брехав.

Позицію по справі Інфантіно також висловили у ФІФА. Світова організація футболу наголосила, що зустрічі її голови із колишнім прокурором не мають ознак протиправності.

Що відомо

Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаТрансляція ЧС з футзалу