Уряд США хоче вилучити давньоримську статую, яку незаконно придбали для Кім Кардаш'ян

Уряд США хоче вилучити давньоримську статую, яку незаконно придбали для Кім Кардаш'ян

Уряд США хоче вилучити давньоримську статую, яку незаконно придбали для Кім Кардаш'ян АР

Уряд США вимагає вилучити давньоримську статую, яку, імовірно, придбали для маєтку Кім Кардаш'ян. Роботу давнього майстра незаконно ввезли в країну ще у 2016 році.

У розпорядженні видання ARTnews опинилися документи суду, які свідчать: у 2016 році до американських митників потрапив п'ятитонний вантаж вартістю майже 750 000 тисяч, який направили на адресу фонду "Kim Kardashian and Noel Roberts Trust". Відправник посилки — брюссельська галерея Акселя Вервордта.

Аналіз скульптури, який у 2018 році провели історики та археолог Міністерства культурної спадщини Італії, встановив, що цей старовинний витвір мистецтва вивезли з їхньої країни незаконно.

Експерти вважають, що виготовлена з мармуру скульптура є копією давньогрецької "Афіни" Мирона. Твір датується орієнтовно 4 століттям до нашої ери, а значить, не може імпортуватися до США без належної документації. Також є підозра, що старовинну статую пошкодили в процесі транспортування і приховали це, адже до митників потрапив лише шматок роботи.

Уряд США хоче вилучити давньоримську статую, яку незаконно придбали для Кім Кардаш'янartnews.com

Галерея Вердворта не відповіла на запит ARTnews. Наразі видання намагається зв'язатися з представниками Кім Кардаш'ян, щоб підтвердити або спростувати цю інформацію. Відомо, що артдилер Алек Ведворт відповідав за декор у маєтку зірки. Імовірно, давньоримська статуя мала стати важливою деталлю його інтер'єру.

Читайте також

Німеччина поверне Нігерії артефакти "бенінської бронзи"

Будівельна бригада випадково знайшла давно загублені фрески епохи Відродження

На аукціоні Christie’s планують продати "Міст Трінкетай" Ван Гога за 30 мільйонів доларів

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше