"Не маємо права зобов'язувати". "Донбас" - про приїзд гравців у збірну України та погрози від ФХУ

"Не маємо права зобов'язувати". "Донбас" - про приїзд гравців у збірну України та погрози від ФХУ

Оновлено
"Не маємо права зобов'язувати". "Донбас" - про приїзд гравців у збірну України та погрози від ФХУ ХК "Донбас"

У клубі наголосили, що рішення щодо приїзду до збірної приймалося не ними.

Чемпіон України з хокею "Донбас" відповів на звинувачення федерації щодо відмови відпускати гравців до табору національної команди.

4 травня збірна України розпочала збір, у якому візьмуть участь 27 хокеїстів. Попередньо на ньому мали бути присутніми 29 гравців, дев'ять з яких - представники "Донбасу".

Проте у підсумку список викликаних гравців збірної України зазнав змін. А представників "Донбасу" на зборах виявилося лише двоє - голкіпер Богдан Дьяченко та нападник Максим Разумов. Решта гравців до команди не приєдналися.

Федерація хокею України попередньо наголошувала на тому, що готова застосувати дисциплінарні санкції відносно "Донбаса" через відмову відпускати гравців у збірну. Проте у клубі наголосили, що не мають юридичного права впливати на рішення хокеїстів.

Читайте також: Чотири клуби УХЛ не відпускають гравців у збірну України. Федерація погрожує санкціями

Що сказали в "Донбасі"?

На сайті "Донбасу" з'явилося звернення, у якому клуб пояснив, що не має юридичних підстав для того, щоб забороняти або змушувати хокеїстів брати участь у зборах національної команди.

У зверненні зазначається, що, починаючи з 1 травня, всі хокеїсти команди, які змагалися у її складі у сезоні 2020/21, не пов'язані контрактом з клубом.

"Регламент чемпіонату сезону 2020/21, а також регламент чемпіонату сезону 2019/20, який був затверджений і узгоджений ФХУ та міністерством молоді та спорту України, містить норму, згідно якої контракт має закінчуватися 30 квітня відповідного року. Регламент змагань і контракт професійного хокеїста зобов'язують клуб відпустити гравця для тренувань і виступів за національну збірну зі збереженням заробітної плати та пільг. Але це можливо лише в межах терміну дії контракту та наявності трудових відносин".

Також у клубі зазначили, що зобов'язання брати участь у зборі національної команди з їх боку було б порушенням трудового законодавства України. При цьому вони повідомили гравців про виклик до національної команди, зазначивши, що комунікація щодо їх прибуття до збірної має відбуватися через федерацію хокею України.

Хто не прибув до табору збірної України?

  • "Донбас": Андрій Григор’єв, Пилип Пангелов-Юлдашев, Нікіта Буценко, Ілля Коренчук, Олександр Костіков, Віталій Лялька, Олександр Пересунько, Фелікс Морозов, Віталій Андрейків
  • "Краматорськ": Павло Таран

Оновлено. Фелікс Морозов та Віталій Андрейків на початку травня підписали контракт із "Донбасом". Вони також були у попередньому списку гравців, які мали приїхати у збірну України, однак тоді виступали ще за "Сокіл".

Крім "Донбасу", ФХУ повідомляла про відмову відпускати гравців з боку "Краматорська", "Білого Барса" та "Маріуполя". Однак від цих клубів не прибув лише один гравець - захисник Павло Таран, у той час, як "Білий Барс" делегував чотирьох своїх представників, а "Краматорськ" та "Маріуполь" - по одному.

Що відомо

  • Президент ФХУ Георгій Зубко ініціював створення комісії, яка розгляне питання неявки хокеїстів на навчально-тренувальні збори.
  • Федерація хокею України готувала заборону "Донбасу" для участі у єврокубкових турнірах. Чемпіон України отримав право на участь у хокейній Лізі чемпіонів.
Читайте також: Україна уперше буде представлена в хокейній Лізі чемпіонів
  • Наприкінці квітня ФХУ відмовила УХЛ у праві на проведення чемпіонату України з хокею. Керівництво хокейної ліги підготувало позов проти такого рішення.
  • Збірна України повинна взяти участь у товариському турнірі у Словенії після закінчення збору. Там українська команда повинна зіграти проти Австрії, Словенії, Франції, Румунії та Польщі.
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаЛіга чемпіонів