"Ман Сіті" і Гвардіола переписали історію, вийшовши у фінал Ліги чемпіонів. Які рекорди вони оновили AP

"Містяни" оновили кілька рекордів завдяки виходу у фінал турніру.

"Манчестер Сіті" здолав ПСЖ у матчі-відповідді півфіналу Ліги чемпіонів. Після перемоги в Парижі з рахунком 2:1, "Містяни" нанесли поразки парижанам із рахунком 2:0.

Для "Ман Сіті" вихід у фінал став історичним - команда ніколи раніше не проходила так далеко у Лізі чемпіонів. Востаннє команда з Манчестера грала у півфіналі ще у 2016 році, і той півфінал був для неї єдиним в історії турніру.

Тепер, вийшовши у фінал Ліги чемпіонів, "Містяни" оновили кілька англійських рекордів.

Які рекорди оновив "Ман Сіті"?

• 11 - "Містяни" виграли 11 із 12 матчів у сезоні Ліги чемпіонів, зігравши внічию лише із "Порту" (0:0) в 5-му турі групового етапу.
  • 7 - "Ман Сіті", здолавши ПСЖ у матчі-відповіді, оновив англійський рекорд за кількістю перемог поспіль у турнірі.
  • 6 - "Манчестер Сіті" став шостим англійським клубом в історії Ліги чемпіонів, який зіграє у фіналі. До цього у фінал виходили "Манчестер Юнайтед", "Ліверпуль", "Челсі", "Арсенал" та "Тоттенгем".
  • 1 - перший в історії вихід клубу у фінал Ліги чемпіонів. Востаннє "Ман Сіті" грав у фіналі єврокубку 51 рік тому - в 1970 році "Містяни" стали переможцями Кубка володарів кубків, здолавши у фіналі польський "Гурнік".

Крім "Манчестер Сіті", індивідуальні досягнення завдяки виходу у фінал Ліги чемпіонів оновив і головний тренер команди Пеп Гвардіола. Востаннє 50-річний тренер виводив команду у фінал турніру 10 років тому - тоді із "Барселоною" він переміг у вирішальному поєдинку "Манчестер Юнайтед".

Які рекорди оновив Гвардіола?

• 63 - Гвардіола став рекордсменом за кількістю поєдинків в Лізі чемпіонів у якості тренера. З цим показником він випередив італійця Карло Анчелотті, що очолює "Евертон". Фінальний матч стане для нього 64-м.
  • 7 - Гвардіола став сьомим тренером в історії Ліги чемпіонів, який виводив дві різні команди у фінал турніру. До нього це вдавалося Отмару Хітцфельду ("Боруссія Д", "Баварія"), Луї ван Галу ("Аякс", "Баварія"), Жозе Моурінью ("Порту", "Інтер"), Юпу Хайнкесу ("Реал", "Баварія"), Карло Анчелотті ("Мілан", "Реал") та Юргену Клоппу ("Боруссія Д", "Ліверпуль").
  • 3 - Гвардіола став другим тренером в історії Ліги чемпіонів, який виводив команди в три різні десятиріччя: "Барселона" (2009), "Барселона" (2011) та "Манчестер Сіті" (2021). Перед ним це вдавалося лише Алексу Фергюсону із МЮ (1999, 2008, 2011).

• "Манчестер Сіті", крім Ліги чемпіонів, веде боротьбу за перемогу в чемпіонаті Англії. Якщо команда Гвардіоли здолає "Челсі" в 35-му турі (8 травня), то достроково стане чемпіоном Англії.
  • Поки що "Ман Сіті" здобув лише один трофей у сезоні - Кубок англійської ліги. Загалом "Містяни" програли боротьбу за один трофей - Кубок Англії (виліт у півфіналі від "Челсі").

Що далі?

• 5 травня. Матч-відповідь між "Челсі" та "Реалом". Переможець протистояння зіграє із "Ман Сіті" у фіналі.
  • 29 травня. Фінал Ліги чемпіонів у Стамбулі.
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаЛіга чемпіонів