На Тернопільщині мають скоротити 5 громад. Млиновецька - проти

На Тернопільщині мають скоротити 5 громад. Млиновецька - проти

На Тернопільщині мають скоротити 5 громад. Млиновецька - проти оригінальне

П'ятдесят жителів і депутатів Млиновецької громади прийшли на збори, щоб висловитися проти приєднання їхньої громади до Зборівської. Про це повідомив голова Млиновецької громади Василь Пихальський.

За його словами, таке об’єднання передбачене в новому проєкті перспективного плану області. Розповів, чому хочуть залишитися самостійною громадою:

"Нам дали утворити громаду. Дайте запрацювати, щоб люди на місцях відчули, що таке децентралізація. Проте, тієї можливості нам не надають. І це основна з проблем, що не дослухаються до думки самої громади. Громада вся збирається за те, щоб ми запрацювали. Самі жителі хочуть цього. Обласне керівництво нас не бачить і не дослухається до нас. Хотілося б, щоб вони дали чіткий коментар, чому саме ми не можемо існувати далі".

Млиновецьку громаду доєднають до Зборівської ОТГ, про це сьогодні повідомив виконавчий директор Тернопільського регіонального відділення Асоціації міст України Ігор Гірчак. Каже, про це йшлося на нараді в Міністерстві розвитку громад та територій України:

"Представники мінрегіону, кабінету міністрів, Верховної ради, профільного комітету зробили зауваження, рекомендації, про те що Млиновецька ОТГ не відповідає методиці формування спроможних громад, її показники по чисельності є досить малі, і немає перспектив до розширення цієї громади. Якщо подивитись на мапу, то Млиновецька ОТГ таке п’ятно посередині уже створеної діючої Зборівської ОТГ, і по логіці дій не може якась одна ОТГ діяти всередині великої іншої громади. Інших варіантів немає, і якщо взяти методику, то першочергове право на створення ОТГ мають міста обласного значення і міста, які є районними центрами. Зборів як місто, районний центр фактично має першочергове право на утворення ОТГ".

Остаточний проєкт перспективного плану передбачає, що в області з 60-ти об'єднаних територіальних громад має залишитися 55.

Обговорення проєкту перспективного плану відбулося в обласній адміністрації 28 січня. Про це за посиланням.

Млиновецьку громаду Зборівського району утворили 22-го грудня 2019 року. До неї входять три сільські ради Млинівці, Беримівці й Заруддя 12 сіл.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди