Голові Німецького футбольного союзу загрожує відставка. Він порівняв віце-президента з нацистом

Голові Німецького футбольного союзу загрожує відставка. Він порівняв віце-президента з нацистом

Голові Німецького футбольного союзу загрожує відставка. Він порівняв віце-президента з нацистом AP

Президент організації вже вибачився, однак проти нього зібрали підписи.

Регіональні федерації Німецького футбольного союзу (DFB) зібрали підписи проти очільника організації Фріца Келлера. Його хочуть відправити у відставку через "нацистське" висловлювання щодо віце-президента організації Райнера Коха.

Справу Келлера передали спортивному суду Німеччини, який ухвалить остаточне рішення. Сам очільник організації відмовився подати у відставку.

Що трапилося?

Наприкінці квітня відбулося засідання Німецького футбольного союзу, яке очолював Келлер. Одним із тих, хто виступав на ньому був віце-президент організації Райнер Кох.

Крім роботи у Німецькому футбольному союзі, Кох працює суддею у Вищому земельному суді Мюнхена. Келлер, звертаючись до віце-президента, порівняв його із суддею Роландом Фрайслером - одним із відповідальних за організацію Голокосту та очільником Народної судової палати, яка винесла понад 2600 смертельних вироків противникам нацизму.

Ремарка Келлера не залишилися поза увагою. Йому запропонували піти у відставку через скандал, однак він відмовився.

Як Келлер прокоментував скандал?

Через кілька днів після скандальної зустрічі очільник Німецького футбольного союзу вибачився перед Кохом за ремарку. Він визнав, що зробив "серйозну помилку", коли порівнював свого колегу по організації із нацистом, хоча наголосив, що в жодному разі не мав це на увазі.

"Очікував, що вибачення, які я приніс перед ним [Кохом], написавши йому повідомлення, будуть прийняті одразу ж. Це припущення виявилося невірним, враховуючи те, що він мені відписав", - зазначив Келлер.

При цьому Келлер не мав наміру подавати у відставку. Проте після того, як очільники регіональних асоціацій висловили йому вотум недовіри, а справу було передано у спортивний суд, він, схоже, змінив позицію.

"Звісно, я візьму відповідальність за свої слова перед засіданням спортивного суду", - повідомив президеннт асоціації.

За інформацією німецьких ЗМІ, Келлер до конфлікту мав непрості відносини із кількома лідерами Німецького футбольного союзу, зокрема із Кохом. Одна із причин - справа, яку відкрили проти Коха та генерального секретаря організації Фрідріха Курціуса щодо ухилення від сплати податків.

Що відомо

  • Келлер очолив Німецький футбольний союз у вересні 2019-го. На цій посаді він змінив Райнхарда Грінделя, який потрапив у корупційний скандал.
  • Крім Келлера, вотум недовіри був оголошений генеральному секретареві організації Курціусу.
  • В березні Німецький футбольний союз схвалив відставку головного тренера Йоагіма Льова після закінчення чемпіонату Європи-2020.
Категорії
БоксКомандні види спортуБаскетболДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаТенісЧС-2022 з футболуЗимовий спортЛіга чемпіонів