Яким буде Громадський бюджет 2020: основні рішення комітету

Яким буде Громадський бюджет 2020: основні рішення комітету

Яким буде Громадський бюджет 2020: основні рішення комітету

Більше рекламувати та інформувати про Громадський бюджет, змінити відсоткове відношення розподілу коштів між переможцями на кількісне та запровадити обов'язкові презентації проєктів їхніми авторами. За такі зміни в положенні про Громадський бюджет Рівного проголосували учасники координаційного комітету.

Частину з них подали рівняни анонімно, частину – самі учасники комітету. А на проєкти, які не встигли завершити у минулі роки, вирішили дати невиділені раніше кошти, аби зреалізувати їх у 2020 році.

30 пропозицій щодо вдосконалення положень Громадського бюджету надіслали рівняни. Їх збирали у грудні онлайн та анонімно.

Координаторка ГО "Центр UA" в Рівненській області Ірина Стасюк:

– По цим пропозиціям можна пройтися, обговорити якісь там додатково внести рекомендації для виконавців або процедуру інформаційної кампанії. Це пропозиції від усіх мешканців, які заповнювали анкету,

У 2-х із 30-ти йдеться про зменшення впливу депутатів на Громадський бюджет.

Секретар Рівнеради Сергій Паладійчук:

– В принципі, ми можемо внести пункт, що авторами не можуть бути депутати. Але це трохи дискрімінує, мабуть, депутатів.

Депутат Рівнеради Микола Бляшин:

– Краще нехай всі бачать, що це проєкт подав депутат, що він його лобіює і він несе відповідальність. Ніж депутат буде ховатися, шукати підставних людей і так далі.

Ще чотири пропозиції – про посилення інформування про проєкти. Члени координаційного комітету проголосували за обов'язкові презентації авторами проєктів до їхньої реалізації та після.

Заступник міського голови Рівного Сергій Васильчук:

– Робити презентації. Умовно, дивіться люди: в минулому році зроблено оце, в минулому оце, разом ми зробили оце.

– В нас була така ідея. Але, можливо, в тому плані, щоб цю річ популяризувати (конкретизує Сергій Паладійчук)

– Так.

Депутат Рівнеради Микола Бляшин:

– Так, дивіться: відділу інформатизації скласти медіаплан висвітлення результатів Громадського бюджету.

– І дати його на затвердження? (уточнює Сергій Паладійчук)

– Ми просто будемо знати, що кожен тиждень чи кожні два тижні про проект у Фейсбуці буде якась картинка.

Також члени комітету повинні прописати процедуру апеляції та оскаржень рішень по Громадському бюджету, як було вказано в анонімних пропозиціях. Її обговорять на наступному засіданні, що заплановане на початок березня.

– Тепер за підсумками відбору має бути не більше трьох включно проєктів великих. Нагадаю рівнянам це до 1 мільйона гривень. І не більше 4 включно проєктів малих – це до 250 тисяч. Таким чином, ми трохи скорегували, бо в попередніх пропозиціях були відсоткові значення і коли була вже практика реалізації, були двоякі трактування, – додає Сергій Паладійчук.

Члени комітету погодили, аби з міського бюджету довиділили кошти, які не встигли використати на проєкти минулих років. Серед них – "Адаптація міської туристичної інфраструктури до потреб людей з інвалідністю" 2019 року. Результати цього проєкту презентуватимуть його автори завтра, 6 лютого, в Інваспорті о 15:30.

Нагадаємо, Громадський бюджет – це можливість реалізувати проєкти рівнян за кошти міського бюджету Рівного. Подання проєктів включно з його правками відбувається щороку орієнтовно до вересня, а голосування упродовж місяця з жовтня. За проєкти-переможці голосують рівняни: як онлайн, так і вживу у ЦНАПІ та міській раді. Автор має можливість контролювати процес реалізації свого проєкту управліннями. На реалізацію в міському бюджеті Рівного передбачають 10 мільйонів гривень.

Автори: Анастасія Бачук, Дар'я Коцюруба

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди