Україна уперше буде представлена в хокейній Лізі чемпіонів

Україна уперше буде представлена в хокейній Лізі чемпіонів

Україна уперше буде представлена в хокейній Лізі чемпіонів HC Donbass

"Донбас" зіграє у цьому турнірі.

Чемпіон України з хокею - клуб "Донбас" з ДружківкиУ фінальній серії розгромили "Сокіл" з рахунком 4:0. Стали 8-разовими чемпіонами України - отримав вайлд-кард для участі в сезоні 2021/22 хокейної Ліги чемпіонів. Про це повідомляється на офіційному сайті організації.

Рішення про виділення вайлд-карду для участі саме "Донбасу" було прийняте Радою правління Ліги чемпіонів. Відзначається, що "Рада завжди прагнула підтримувати відкриті змагання серед визнаних європейських хокейних клубів".

Для українського хокею - це перша участь у Лізі чемпіонів, турнірі, що був створений у 2014 році. У сезоні 2021/22 кількість учасників має складати 32 клуби. Однак станом на зараз - "Донбас" став 33 клубом-учасником, адже за регламентом турніру українська команда ніяк не могла потрапити в змагання. Найімовірніше, виключать з Ліги чемпіонів найсильнішу команду Словаччини.

Церемонія жеребкування групового етапу Ліги чемпіонів відбудеться в середу, 19 травня. 32 клуби-учасники будуть розподілені на вісім груп по чотири команди в кожній.

Що ще означає участь "Донбасу" в Лізі чемпіонів?

 • Свої домашні матчі "Донбас" гратиме не в Дружківці (саме там проходять усі матчі регулярного чемпіонату), а в Києві в Палаці спорту.
 • Автоматично чемпіон України потрапляє в Континентальний кубок. Та оскільки "Донбас" отримав вайлд-кард до Ліги чемпіонів, участь у Континентальному кубку переходить до віце-чемпіона - у цьому єврокубковому турнірі зіграє київський "Сокіл".

Хто гратиме у Лізі чемпіонів сезону 2021/22?

 • 24 клуби з країн-засновниць турніру: по 5 - зі Швеції та Фінляндії, по 4 - з Німеччини та Швейцарії, по 3 - з Чехії та Австрії.
 • Переможець Континентального кубку 2019/20 - данський "Сеннер'юск".
 • 6 клубів-чемпіонів із запрошених країн: Білорусь, Велика Британія, Франція, Норвегія, Польща та Данія.
 • Вайлд-кард - "Донбас" (Україна).

Що відомо про Лігу чемпіонів

 • Перший розіграш турніру відбувся у сезоні 2014/15. Змагання організували 26 клубів-засновників, а в першому сезоні загалом брали участь 44 команди.
 • З сезону 2017/18 клуби-засновники перестали отримувати автоматичне запрошення до турніру. Відбір з країн-засновниць відбувається на основі результатів чемпіонату та 3-річного рейтингу (визначає кількість місць від кожної країни).
 • Сезон 2020/21 Ліги чемпіонів був скасований через пандемію.
 • Чинні переможці турніру - "Фролунда" зі Швеції (чотири рази вигравали Лігу чемпіонів).
 • Україна - перша країна, чий клуб отримав вайлд-кард до турніру. З моменту створення Ліги чемпіонів у ній брали участь команди з 13 країн: шість засновників (Фінляндія, Швеція, Німеччина, Швейцарія, Чехія та Австрія), а також запрошені (Велика Британія, Данія, Польща, Франція, Словаччина, Норвегія). Ще один клуб - "Бользано" з Італії - двічі потрапляв до Ліги чемпіонів за квотою Австрії.
Категорії
БоксКомандні види спортуБаскетболДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаТенісЧС-2022 з футболуЗимовий спортЛіга чемпіонів