Визначилися всі учасники чемпіонату Європи з гандболу. Хто гратиме на турнірі

Визначилися всі учасники чемпіонату Європи з гандболу. Хто гратиме на турнірі

Визначилися всі учасники чемпіонату Європи з гандболу. Хто гратиме на турнірі ФГУ

Крім України, на Євро змагатимуться ще 23 збірних.

За підсумками останнього дня змагань у відборі на чемпіонат Європи-2022 з гандболу визначилися всі учасники фінальної стадії турніру.

На третьому етапі відбору на Євро з гандболу грали 32 команди, серед яких 20 мали можливість потрапити до фінальної стадії турніру. Вийти на турнір могли по вісім команд, що фінішували на першому та другому місцях, а також чотири найкращих збірних, які посіли третє місце.

Україна змогла вийти на турнір у якості команди, що посіла третє місце. Потрапити на Євро-2022 українські гандболісти змогли завдяки нічийному результату у матчі проти Росії - решта команд, що посіли треті місця, не виграли жодного матчу у лідерів.

Читайте також: Україна змогла вийти на чоловічий чемпіонат Європи з гандболу з останнього доступного місця

Крім України, в останній день змагань перепустку на турнір отримали ще шість збірних. Австрія, Чехія та Чорногорія посіли другі місця в групах, у той час, як Боснія і Герцеговина, Польща та Литва - треті.

Хто потрапив на чемпіонат Європи з гандболу?

  • Господарі турніру: Угорщина, Словаччина
  • Фіналісти Євро-2020: Іспанія, Хорватія
  • Переможці групового раунду: Німеччина, Сербія, Швеція, Росія, Данія, Норвегія, Португалія, Словенія
  • Збірні, що посіли другі місця: Північна Македонія, Франція, Ісландія, Білорусь, Нідерланди, Австрія, Чехія, Чорногорія
  • Найкращі треті місця: Боснія і Герцеговина, Польща, Україна, Литва

Фінальна частина чемпіонату Європи-2022 відбудеться з 13 по 30 січня 2022 року. Список учасників у групах визначиться за підсумками жеребкування, яке пройде 6 травня.

Факти про учасників чемпіонату Європи-2022

  • Чинний чемпіон турніру - Іспанія, яка обіграла у фіналі Хорватію з рахунком 22:20.
  • Крім Іспанії та Хорватії, рекорд за кількістю виходів на чемпіонат Європи має Франція - 15 разів. З 1994 року всі три збірні не пропустили жодного Євро.
  • Збірна України вдруге поспіль змагатиметься на Євро. В 2020 році Україна програла всі три матчі на попередньому раунді. А перед цим змагалася на турнірі ще в 2010 році.
  • Найменше за інших на Євро з гандболу виступали представники Нідерландів, Боснії і Герцеговини та Литви - для них це лише другий турнірЗ 2020 року на Євро з гандболу змагаються 24 збірних замість 16..
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаЛіга чемпіонів