Що дивитися на кінофестивалі "Незалежність": розклад фільмів і дискусійних панелей

Що дивитися на кінофестивалі "Незалежність": розклад фільмів і дискусійних панелей

Що дивитися на кінофестивалі "Незалежність": розклад фільмів і дискусійних панелей

13 травня фестиваль американського кіно "Незалежність" відкриється у кінотеатрі "Жовтень" і запрошує глядачів на великому екрані подивитись добірку американських художніх та документальних фільмів та прийняти участь у дискусіях. Всі фільми демонструються мовою оригіналу з українськими субтитрами. Фестиваль проходить за підтримки Посольства США в Україні.

Програма

У художній програмі - нещодавно відзначені "Оскаром" Звук Металу (Sound of Metal) – за найкращий саунд-дизайн та монтаж, та фільм Мінарі (Minari) – за найкращу жіночу роль другого плану.

Особлива увага приділяється гендерній тематиці (права, рівність, свобода, толерантність):

  • Глорії (The Glorias) про зародження руху фемінізму та його ікону Ґлорію Стайнем;
  • Ніколи. Рідко. Іноді. Завжди. (Never Rarely Sometimes Always) про проблеми вагітності молодої дівчини;
  • Сурогат (The Surrogate) про складний вибір у сурогатному материнстві;
  • Прийдешній світ (The World to Come) про жіночу пристрасть в Америці XIX століття;

Очікуваною прем'єрою стане показ фільму Мейнстрим (Mainstream) від наймолодшої режисерки з відомого сімейства Коппола, Джії Копполи. Стрічка з Ендою Ґарфілдом у головній ролі досліджує феномен популярності у соціальних медіа та її руйнівний вплив.

Глядачів також чекають документальні стрічки про історію хіп-хоп стилю, видатний культурний центр Нью-Йорку, табір для людей з особливими потребами, нетиповий притулок для літніх людей у Флориді та інші.

Спеціальними подіями "Незалежності" стануть ретроспектива Девіда Лінча та показ 4,5-годинного фільму Мерія (City Hall) видатного американського документаліста Фредеріка Уайзмана про роботу мерії міста Бостон.

Окрім фільмів американських режисерів, гості 11-го фестивалю американського кіно "Незалежність" зможуть побачити короткометражні фільми, створені українськими кінематографістами – учасниками лабораторії з кіновиробництва для молодих митців IndieLab.

Дискусійні події

У рамках фестивалю відбудуться чотири дискусії на соціальні теми, що зачіпаються у фільмах фестивальної програми. Серед них – адаптація бездомних до соціального життя, прийняття глухоти та аутизму, публічні простори та спільноти навколо них.

Розклад дискусій на сайті, участь вільна за попередньою реєстрацією.

Онлайн програма

У цьому році фестиваль пройде у гібридному форматі. Покази відбудуться у Києві у кінотеатрі "Жовтень", а чотири документальні стрічки з добірки від American Film Showcase будуть доступні для онлайн перегляду на території України:

  • Реслінг (Wrestle) про шкільне виховання дітей з неблагополучних сімей у Америці;
  • Місячна Соната (Moonlight Sonata), про зростання хлопчика з вадою слуху;
  • Точка Свідомості (Conscience Point), про протистояння корінного населення та забудовників у боротьбі за півострів Шиннекок Хіллз;
  • Сейтан та Адам (Satan and Adam) про підтримку музикантів на вулицях Гарлему;

Квитки

Квитки на покази доступні для бронювання та купівлі за посиланнями у розкладі фестивалю.

***

UA: Культура є медіапартнером фестивалю "Незалежність"

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше