Закоханий у музику: у Херсоні помер заслужений працівник культури України Віктор Кисіль

Закоханий у музику: у Херсоні помер заслужений працівник культури України Віктор Кисіль

Закоханий у музику: у Херсоні помер заслужений працівник культури України Віктор Кисіль
Культура Херсона

На 71-у році пішов з життя заслужений працівник культури України, викладач-методист КЗ "Херсонський фаховий коледж музичного мистецтва" Херсонської обласної ради, художній керівник та диригент оркестру української музики "Венцерада" Віктор Кисіль.

Про це повідомляється на сторінці "Культура Херсона" у Facebook.

Народився Віктор Іванович Кисіль 22 березня 1950 року в селі Нова Маячка Цюрупинського району Херсонської області. Із 1957 року він почав своє навчання у Каховській середній школі №2, а 1959 року – у Каховській дитячій музичній школі. Закінчивши навчання в школах 1965 року, Віктор Кисіль вступив до Херсонського музичного училища на відділення народних інструментів по класу баяна. Роки навчання в Херсонському музичному училищі вирізняла юного музиканта Віктора Кисіля з-поміж інших студентів безкомпромісним володінням рідною українською мовою у спілкуванні і з викладачами, і з ровесниками-студентами. Таким саме залюбленим у красу родинної мови залишався Віктор Іванович і в подальші роки навчання у Київській консерваторії ім. П.І. Чайковського (1969-1974 рр.) та на роботі у Сумському музичному училищі, де пан Віктор вів оркестровий клас.

У листопаді 1976 року Віктора Кисіля звільняють із займаної посади у зв’язку з призовом до лав Радянської Армії. Прослуживши рік як баяніст ансамблю пісні та танцю ВВ МВС СРСР, з листопада 1977 року Віктор Іванович Кисіль є викладачем відділу народних інструментів Херсонського музичного училища. За час роботи у стінах рідної альма-матер Віктор Іванович виховав сотні яскравих самобутніх музикантів, які у подальшій своїй діяльності є продовжувачами справи великого педагога і патріота.

Під час літніх канікул Віктор Іванович щороку вирушав в піші  фольклорні експедиції по селах смаглявої Таврії, а потім, у вільний від роботи час, розшифровував унікальні записи, зроблені у віддалених куточках нашої області. Чоловік переймався зникненням українських народних традицій, етнічної музики. Щоб зберегти живу мову, їздив селами, збираючи фольклор. Вікторові Івановичу вдалося зібрати фонобібліотеку із фольклорних творів Херсонщини на базі відділу мистецтв Херсонської обласної книгозбірні імені Олеся Гончара.

Після проголошення незалежності України  Віктор Іванович Кисіль створив фольклорний ансамбль, який пізніше перетворився на оркестр українських народних інструментів "Венцерада" Херсонського музичного училища. Усі ці роки його незмінним керівником є знаний український фольклорист та музикант Віктор Кисіль. До репертуару оркестру входять обробки українських народних пісень, які викладач записав переважно на Херсонщині та аранжував, а також авторські твори українських композиторів у перекладі Віктора Кисіля для оркестру українських народних інструментів. Останнім часом Віктором Івановичем було аранжовано для оркестру "Венцерада" 11 епізодів з опери С. Гулака-Артемовського "Запорожець за Дунаєм", зимові календарні пісні, стрілецька пісня "За Німан іду" тощо.

На державному рівні діяльність першого очільника ТУМ Херсона, відомого фольклориста і диригента оркестру "Венцерада" високо оцінено: 26 лютого 2002 року Указом Президента України за №176 йому присвоєно високе звання "Заслужений працівник культури України", 2 жовтня 2009 року Указом Президента України №793 Віктора Кисіля нагороджено орденом "За заслуги" ІІІ ступеня, а 3 жовтня 2019 року Указом Президента України № 731 – орденом "За заслуги" ІІ ступеня. У 2017 році Кисіль Віктор Іванович нагороджений відзнакою Президента України "25 років незалежності України".

"Про нього казали: фахівець своєї справи, який безмірно закоханий в українську музику. Пам’ять про Лицаря українського духу Білобережжя Віктора Кисіля назавжди збережеться в серцях херсонців", - написали його колеги.

Суспільне висловлює співчуття рідним та близьким Віктора Івановича Кисіля з приводу непоправної втрати.

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди