Міграція птахів триває: на Тузлівські лимани Одещини прилетіли морські пісочники та дерихвости

Міграція птахів триває: на Тузлівські лимани Одещини прилетіли морські пісочники та дерихвости

Міграція птахів триває: на Тузлівські лимани Одещини прилетіли морські пісочники та дерихвости Фото: нацпарк "Тузлівські лимани"

Над Тузлівськими лиманами в Одеській області триває весняна міграція птахів. До національного природного парку зокрема завітали червонокнижні морські пісочники та лучні дерихвости, повідомив еколог та очільник науково-дослідного відділу нацпарку "Тузлівські лимани" Іван Русєв.

За його словами, лучні дерихвости оселяються в нацпарку "Тузлівські лимани" колоніями. Птахи тримаються низовинних узбереж лиманів, де розріджена та невисока рослинність. Інколи живуть у полях та лугах, додав дослідник. Харчуються вони переважно комахами, а також павуками та молюсками.

Він також зауважив, що цей вид – рідкісний. Він занесений до Червоної книги України, а також БоннськоїМіжнародна угода, підписана в 1979 році в Бонні. Мета угоди – збереження наземних і морських мігруючих видів тварин, також птахів повсюди на шляху їх міграції. Договір був складений під егідою Програми ООН з охорони навколишнього середовища. (Додаток ІІ) та БернськоїБернська Конвенція про охорону дикої флори та фауни і природних середовищ існування в Європі. (Додаток ІІ) конвенцій й угоди AEWAУгода про збереження афро-євразійських мігруючих водно-болотних птахів..

Ще один рідкісний вид птахів, який нещодавно прилетів до нацпарку, – морські пісочники. Птахи занесені до Червоної книги України. На Тузлівських лиманах пісочники тримаються групами, поодинці або у зграях на піщаних та піщано-черепашкових пляжах островів та кіс. За словами Русєва, птахи також оселяються на відкритих ділянках узбережжя з розрідженою травою та на солончаках.

Міграція птахів триває: на Тузлівські лимани Одещини прилетіли морські пісочники та дерихвостиФото: нацпарк "Тузлівські лимани"

Міграція птахів триває: на Тузлівські лимани Одещини прилетіли морські пісочники та дерихвости

Еколог наголосив, що на чисельність рідкісних морських пісочників негативно впливають декілька факторів. Зокрема господарська діяльність, випасання худоби у місцях їх гніздування та ріст чисельності здичавілих собак.

Нагадаємо, нещодавно до нацпарку "Тузлівські лимани" прилетіли червонокнижні жовті чаплі. За словами Івана Русєва, у нацпарку птахи не гніздяться, але затримуються для прогодування та відпочинку перед далекими маршрутами польоту.

Читайте також

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди