Працівникам авіаційного заводу у Харкові виплатили борг за два місяці

Працівникам авіаційного заводу у Харкові виплатили борг за два місяці

Працівникам авіаційного заводу у Харкові виплатили борг за два місяці
www.ksamc.com.ua

Працівникам Харківського авіаційного заводу виплатили заборговану заробітну плату за квітень і травень у розмірі дев'яти мільйонів гривень.

Про це Суспільному 1 травня розповів гендиректор Харківського авіаційного заводу Олександр Кривоконь.

"Коли було представлено мене на заводі, у понеділок, два тижні тому ми обіцяли, що виплатимо заробітну плату за два місяці. Хочу заявити офіційно, зарплату цю за два місяці ми виплатили цієї п’ятниці (30 квітня — ред). Це зарплата за квітень 2020 року і за травень 2020 року", — сказав Кривоконь.

Частково погасити борг допоміг державний концерн "Укроборонпром", до складу якого входить ХАЗ. Також завод виплатив поточну зарплату за виконані роботи з виробництва запчастин до літаків, у тому числі на замовлення "Мотор Січі".

"Це гроші, які ми отримали як фінансову допомогу зараз. Ми плануємо їх повернути у червні", — пояснив гендиректор.

За його словами, фінансова ситуація на заводі залишається напруженою.

"Що стосується роботи на підприємстві, на сьогодні дуже тяжка ситуація. Її треба стабілізувати. Завантаження на заводі немає. Зараз ми шукаємо замовлення, і разових, і замовлень запасних частин для наших літаків та інше. Щоб розуміли, тільки за квітень товарної продукції випустили на 1 мільйон 300 гривень. Це нічого. Ми за світло платимо понад два мільйони гривень", — розповів Кривоконь.

Погашення заборгованості за два місяці також підтвердили в "Укроборонпромі".

"Сьогодні ми вдалися до екстрених заходів. ХДАВП, яке увійшло до складу Концерну у стані банкрутства, має самостійно себе забезпечувати замовленнями та виконувати соціальні зобов’язання перед трудовим колективом. При цьому Укроборонпром активно працює над тим, щоб Міністерство фінансів списало борг з ХДАВПу перед державним бюджетом. Це подарувало би підприємству шанс на фінансове оздоровлення та розвиток", — зазначив заступник генерального директора "Укроборонпрому" з виробництва Ігор Фоменко.

Що відомо

  • Авіазавод у Харкові проходить процедуру банкрутства. В цехах Харківського державного авіаційного підприємства є недобудовані літаки.
  • 15 квітня працівники підприємства вийшли до прохідної заводу з протестом.
  • Олександр Кривоконь очолював авіазавод з січня по серпень 2017 року. З серпня 2017 по червень 2018 року працював президентом ДП "Антонов".
  • 19 квітня Кривоконя знову призначили на посаду директора авіазаводу. Він пообіцяв виплатити борг із зарплати за два місяці до травневих свят.
  • Екскерівник авіаційного заводу у Харкові Сергій Задорожний вважає зміну керівництва "рейдерством".
На початок