Основні причини виробничого травматизму на підприємствах Дніпропетровщини

Основні причини виробничого травматизму на підприємствах Дніпропетровщини

Основні причини виробничого травматизму на підприємствах Дніпропетровщини Фото: nvkvector.com

Основні причини виробничого травматизму на підприємствах Дніпропетровщини та механізми правового захисту. Такі питання розглядали в ефірі «Українського радіо. Дніпро» у передачі «Тема дня». Розмова проходила у рамках тематичного марафону «Ринок праці: виклики регіону».

За інформацією управління Держпраці у Дніпропетровській області, впродовж 3 місяців 2021 року зафіксовано 131 нещасний випадок на виробництві. Це на 17 випадків більше, ніж за аналогічний період минулого року. Смертельних випадків – 8. За аналогічний період минулого року сталося 7 смертельних нещасних випадків.

За словами Марини Соломки, речниці управління Держпраці у Дніпропетровській області, збільшення нещасних випадків на виробництві, у тому числі й смертельних нещасних випадків, пов'язане із пандемією COVID-19.

«Аналіз проведених розслідувань свідчить, що практично кожен другий випадок загибелі працівників на підприємстві відбувається внаслідок порушення вимог безпеки, трудової й виробничої дисципліни. І на сьогодні головне завдання – це зниження виробничого травматизму і легалізація трудових відносин. Якщо на підприємстві знайшли людей, які не оформлені належним чином, то штрафна санкція складає 10 мінімальних зарплат за 1 працівника. Раніше ця санкція була трохи більшою – 30 мінімальних зарплат за одного. Нині вона знижена у зв’язку зі зменшенням тиску на підприємців», – говорить Марина Соломка.

За словами Марини Соломки, кожен другий випадок смертності на виробництві пов'язаний із порушенням правил користування технічними засобами (автомобілі, станки, різноманітне обладнання), а також із порушенням робочої техніки безпеки та дисципліни.

Основні обов'язки травмованого – це повідомити керівництво про нещасний випадок, говорить Марина Соломка. Керівник повинен доставити травмованого у лікарню або викликати швидку допомогу.

Після цього потрібно протягом однієї доби після нещасного випадку повідомити про те, що сталося, до Держпраці. Також протягом доби на підприємстві необхідно сформувати комісію з розслідування нещасного випадку. До складу комісії входить керівник підприємства, представники юридичної служби та служби охорони праці. Також до складу комісії включається експерт з Держпраці.

Якщо через нещасний випадок людина померла або втратила працездатність, такий інцидент розслідується спеціальною комісією. Вона формується я з представників Держпраці та роботодавця.

Не пізніше, ніж через 10 днів комісія повинна затвердити акт про нещасний випадок на виробництві, а також встановити ступінь вини потерпілого, керівництва та причини, що призвели до травмування людей. Потерпілий може відмовитися від підписання акта комісії, якщо він не згоден з результатами розслідування. В такому випадку це рішення можна оскаржити в судовому порядку. Підставою для виплати при виробничій травмі є довідка з лікарні та складений акт за формою Н-1.

«Нещасні випадки на виробництві, які спричинили зниження працездатності або смерть співробітника, компенсуються у вигляді одноразової допомоги. Також може бути призначена оплата лікарняного до повного одужання. Може бути нарахована пенсія по інвалідності у зв'язку з отриманою травмою. Пенсія по втраті годувальника внаслідок травми на виробництві. Призначена сума залежить від офіційно встановленої оплати праці та індексації», – говорить Марина Соломка.

Марина Соломка говорить, що при отриманні травм неоформленим на виробництві працівником, ситуація ускладнюється як для працівника, так і для роботодавця. На роботодавця можуть чекати штрафні санкції, чи, у деяких випадках, кримінальна відповідальність. Складніше буде отримати компенсацію і працівнику. Це можливо буде зробити лише через суд.

Читайте також

  • На Дніпропетровщині скоро відкриється ринок землі, що треба знати?
  • "Менше працювати, більше заробляти", "Підвищуйте зарплати, а не тарифи", — мітинг у Кривому Розі
  • 43-денний протест під землею й пів року судів. Як гірники шахт Кривого Рогу відстоюють свої інтереси
  • На Дніпропетровщині встановлюють причину обвалу шахти «Благодатна»
  • У Кривому Розі працівники комбінату «АрселорМіттал» вимагають підвищення зарплат

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди