Україна здобула п'яту олімпійську ліцензію в стрибках у воду. Це перша синхронна квота Sportmediaset

Український дует - один з восьми, що потрапили на Олімпіаду.

Збірна України зі стрибків у воду виборола олімпійську ліцензію у чоловічих синхронних стрибках з 10-метрової вишки на кваліфікаційному турнірі (етапі Кубка світу) в Токіо. Зробив це дует Олексія Середи та Олега Сербіна.

На кваліфікаційному турнірі розігрувалися останні чотири олімпійські ліцензії. На них претендували усі учасники змагань, крім чотирьох країн, що раніше відібралися на Ігри (Велика Британія, Китай, Японія та ОАР).

Перший крок українці зробили у кваліфікації: показали восьмий результат, відібралися до фіналу (потрапляли 12 найкращих дуетів) - сума 369.42 балів.

Безпосередньо у фіналі Середа та Сербін набрали 393.54 бали - цьго вистачило для фінішу на четвертому місці! Перед останнім стрибком українці перебували на восьмому місці, але завдяки хорошому вирішальному стрибку (третє загальне місце) піднялися на необхідну четверту позицію.

Розгромну перемогу на етапі Кубка світу здобула пара з Великої Британії - Томас Дейлі та Меттью Лі - випередили найближчих суперникі майже на 50 очок. Але британці ще раніше відібралися на Олімпіаду, тож їх квоту відійшла п'ятій команді.

На подіумі закінчили змагання Мексика та Канада, Україна фінішувала четвертою (відставання від третьої сходинки 0.27 балів).

То хто відібрався на Олімпіаду?

На етапі Кубка світу в Токіо кваліфікуалися на Ігри чотири збірні - Мексика, Канада, Україна та Республіка Корея. Останні лише на 1.29 бала випередили Німеччину - це ціна олімпійської ліцензії.

Усього на Олімпійських іграх-2020 виступить вісім збірних у чоловічих синхронних стрибках з 10-метрової вишки - Велика Британія, Китай, ОАР, Японія, Мексика, Канада, Україана та Республіка Корея.

Суспільне - офіційний транслятор Олімпійських ігор-2020. Дивіться змагання в Токіо - з 23 липня по 8 серпня - наживо на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт!

Стрибки у воду: усі ліцензії України на Олімпіаду-2020

• В особистих змаганнях можна отримати по дві квоти, у синхронних - по одній.
  • Особисті змагання: усі - по одній ліцензії (3-метровий трамплін та 10-метрова вишка, чоловіки та жінки)
  • Синхронні змагання: є ліцензія на 10-метровій вишці чоловіки, точно нема ліцензії на 3-метровому трампліні жінки, пізніше визначиться 3-метровий трамплін чоловіки та 10-метрова вишка жінки
Легка атлетикаБоксКомандні види спортуПаралімпійський спортБаскетболВодний спортФормула 1ХокейГімнастикаІншеДзюдоФехтуванняMMAКіберспортPress StartЗимовий спорт