В Україні змінюється порядок призначення житлових субсидій. Які нові умови

В Україні змінюється порядок призначення житлових субсидій. Які нові умови

Інфографіка
В Україні змінюється порядок призначення житлових субсидій. Які нові умови

Із 1 травня в Україні набувають чинності нові правила призначення житлових субсидій. Кабмін ухвалив відповідну постанову 14 квітня.

Зокрема, отримувачі субсидії впродовж п’яти місяців мають подати нову заявку на субсидію і декларацію про доходи. Зробити це можна онлайн, або надіслати в паперовому вигляді поштою на адресу свого підрозділу соцзахисту.

Окрім того, з травня субсидії виплачуватимуть тільки готівкою.

При цьому отримувачу субсидії можуть відмовити в наданні допомоги, якщо отримувач, члени сім'ї, або будь-хто із зареєстрованих у помешканні впродовж року перед зверненням придбав майно вартістю понад 50 тисяч гривень, на час призначення субсидії має на банківському рахунку понад 100 тисяч гривень, або купив іноземної валюти більш як на 50 тисяч гривень

Раніше в Україні вже діяла низка обмежень для охочих отримувати субсидії, які зберігатимуться й надалі. Зокрема, площа житла отримувача має бути не більшою за 130 квадратних метрів, а площа будинку не повинна перевищувати 230 квадратних метрів.

Також на субсидію не можуть розраховувати у разі наявності боргів за комунальні послугу або аліменти терміном більш як за три місяці.

Раніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що для більшості отримувачів субсидій "нічого не зміниться".

Читайте також

Як вдосконалити систему субсидій. Пояснює Мінсоцполітики

Верховна рада не підтримала повернення пільгового тарифу на електроенергію

НКРЕКП схвалила рішення щодо впровадження фіксованої річної ціни на газ

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок